Montreal Canadiens  - Jeřábek nebyl do NHL nikdy draftován, ještě před začátkem mistrovství světa v Paříži si ale domluvil roční smlouvu s Montrealem. V přípravě odehrál tři zápasy, připsal si jednu asistenci, sezonu však začal na farmě. Povolání do prvního týmu se dočkal v listopadu a nakonec stihl za Canadiens odehrát 25 zápasů. V lednovém utkání s Bostonem vstřelil první gól a navrch přidal tři asistence. V únoru však výměnou za volbu v pátém kole draftu zamířil do Washingtonu. Foto: Profimedia.cz

Montreal Canadiens - Jeřábek nebyl do NHL nikdy draftován, ještě před začátkem mistrovství světa v Paříži si ale domluvil roční smlouvu s Montrealem. V přípravě odehrál tři zápasy, připsal si jednu asistenci, sezonu však začal na farmě. Povolání do prvního týmu se dočkal v listopadu a nakonec stihl za Canadiens odehrát 25 zápasů. V lednovém utkání s Bostonem vstřelil první gól a navrch přidal tři asistence. V únoru však výměnou za volbu v pátém kole draftu zamířil do Washingtonu. Foto: Profimedia.cz

Jeden rok a čtyři zámořské kluby. Jak Jakub Jeřábek zatím (ne)uspěl v NHL?!

V Plzni zářil, parádně mu vyšla i premiérová sezona v KHL. Vypracoval se v pilíř národního týmu, a tak se vydal do zámoří. Jenže NHL, to je úplně jiný svět.

Své by o tom mohli vyprávět Pavel Francouz či Jakub Kovář. Zatímco v Kontinentální hokejové lize patřili mezi absolutní elitu, po odchodu do zámoří zatím dostávají šanci jen na farmě. Tam skončil i Jakub Jeřábek, který za Atlantik odešel před rokem a od té doby prošel už čtyřmi kluby NHL. Jak se mu v nich (ne)vedlo, to se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Montreal Canadiens

Jakub Jeřábek Montreal.jpg

Jeřábek nebyl do NHL nikdy draftován, ještě před začátkem mistrovství světa v Paříži si ale domluvil roční smlouvu s Montrealem. V přípravě odehrál tři zápasy, připsal si jednu asistenci, sezonu však začal na farmě.

Povolání do prvního týmu se dočkal v listopadu a nakonec stihl za Canadiens odehrát 25 zápasů. V lednovém utkání s Bostonem vstřelil první gól a navrch přidal tři asistence. V únoru však výměnou za volbu v pátém kole draftu zamířil do Washingtonu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Washington Capitals

Jakub Jeřábek Washington.jpg

Zatímco Montreal skončil před branami play-off, Washington si došel pro svůj první Stanley Cup. Jeřábkovo jméno na něm ale chybělo…

V základní části odehrál 11 duelů, ve kterých dal gól a připsal si tři nahrávky. V play-off zasáhl do dvou zápasů, jenže pak už šanci nedostal. Neodehrál tedy dostatečný počet utkání k tomu, aby byl zapsán na seznam vítězů nejslavnější hokejové trofeje světa. Po sezoně navíc u Capitals skončil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Edmonton Oilers

Jakub Jeřábek Edmonton.jpg

Po konci ve Washingtonu byl Jeřábek až do srpna bez smlouvy. Pak si plácl s Edmontonem, s nímž podepsal roční kontrakt na milion dolarů. Oilers přišli o zraněného beka Andreje Sekeru, a tak se poohlíželi po náhradě. Jeřábek v přípravě sehrál pět zápasů, ve kterých si připsal tři kladné body, místo v prvním týmu si ale nevybojoval, a tak se před sezonou znovu stěhoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

St. Louis Blues

Jakub Jeřábek St. Louis.jpg

Z Kanady se Jeřábek stěhoval zpět do USA, za volbu v šestém kole draftu 2020 jej totiž získalo St. Louis. Zprvu čekal na víza, a když už se dočkal šance, tak mu zápas za Blues příliš nevyšel.

St. Louis sice porazilo Calgary 5:3, Jeřábek, jenž strávil na ledě něco málo přes osm minut, byl ale u všech tří inkasovaných branek a navíc vyfasoval dvě trestné minuty. Další šanci nedostal, Blues jej následně umístili na listinu volných hráčů, kde si ho nikdo nevybral, a tak český bek musí na farmu do San Antonia.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud