4. Zsolt Kalmár (DAC Dunajská Streda) – 1 milion eur  Ofenzivní záložník Zsolt Kalmár přišel na Slovensko v roce 2017, kdy ho z Lipska získala na hostování Dunajská Streda. O rok později do klubu přestoupil a má v něm podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku. Na kontě má 24 startů a dva góly v maďarské reprezentaci. Aktuálně je však na marodce kvůli problémům s kolenem a v současné sezoně neodehrál ani jeden zápas. Na hřiště se dostane až po Novém roce. Profimedia.cz

4. Zsolt Kalmár (DAC Dunajská Streda) – 1 milion eur
Ofenzivní záložník Zsolt Kalmár přišel na Slovensko v roce 2017, kdy ho z Lipska získala na hostování Dunajská Streda. O rok později do klubu přestoupil a má v něm podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku. Na kontě má 24 startů a dva góly v maďarské reprezentaci. Aktuálně je však na marodce kvůli problémům s kolenem a v současné sezoně neodehrál ani jeden zápas. Na hřiště se dostane až po Novém roce. Profimedia.cz

Jeden Čech a žádný domácí hráč. Toto jsou 4 nejdražší fotbalisté ve slovenské Fortuna lize

Slovenská fotbalová Fortuna liga není tak atraktivní jako elitní česká soutěž, která nese stejný název, ovšem také u našich východních sousedů působí řada hráčů, kteří mají poměrně vysokou tržní hodnotu.

Mezi nejdražšími hráči slovenské soutěže nenajdeme žádného borce, který se narodil mezi Dunajem a Tatrami. Nejvyšší hodnotu z tamních fotbalistů má v současnosti Vladimír Weiss, který dříve hrával za Manchester City, Bolton, Glasgow Rangers, Espaňol Barcelona, Pescaru nebo Olympiakos Pireus a před návratem do vlasti působil v Kataru. Jeho cena činí podle portálu TransferMarkt 800 tisíc eur. Čtyři ligoví fotbalisté však stojí milion eur či víc. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

4. Zsolt Kalmár (DAC Dunajská Streda) – 1 milion eur

Zsolt Kalmár.jpg

Ofenzivní záložník Zsolt Kalmár přišel na Slovensko v roce 2017, kdy ho z Lipska získala na hostování Dunajská Streda. O rok později do klubu přestoupil a má v něm podepsanou smlouvu do konce aktuálního ročníku. Na kontě má 24 startů a dva góly v maďarské reprezentaci. Aktuálně je však na marodce kvůli problémům s kolenem a v současné sezoně neodehrál ani jeden zápas. Na hřiště se dostane až po Novém roce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. András Schäfer (DAC Dunajská Streda) – 1,5 milionu eur

András Schäfer1.jpg

Dvaadvacetiletý záložník András Schäfer patří mezi největší talenty maďarského fotbalu. Na kontě má už devět reprezentačních startů a tři góly. Odchovance MTK Budapešť v roce 2019 koupil italský Janov, ale v prvním celku nikdy šanci nedostal. Loni v září přestoupil do Dunajské Stredy předtím několik měsíců na hostování. Šikovný středopolař se stal motorem slovenského celku a patří k ozdobám Fortuna ligy. V aktuálním ligovém ročníku dal tři góly a přidal k nim stejný počet asistencí. Jeho cena podle portálu TransferMarkt raketově vystřelila nahoru a nyní činí půldruhého milionu eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Jaromír Zmrhal (Slovan Bratislava) – 1,6 milionu eur

Jaromír Zmrhal-Slovan.jpg

V minulosti patřil Jaromír Zmrhal do základní sestavy české reprezentace. Osmadvacetiletý záložník býval oporou Slavie, kterou v roce 2019 opustil a za necelých sto milionů korun zamířil do Brescie. V Itálii vyloženě nepropadl, ale zdaleka ani nezářil. Letos v zimě se vrátil domů. Ne však do Edenu, ale na hostování do Mladé Boleslavi, které pomohl k ligové záchraně. Do Itálie už se pak nevrátil, ale jako volný hráč zamířil do bratislavského Slovanu, kde podepsal smlouvu do roku 2023. Před třemi lety činila Zmrhalova tržní hodnota podle portálu TransferMarkt 3,25 milionu eur, nyní je na polovině této částky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Didier Lamkel Zé (DAC Dunajská Streda) – 3 miliony eur

Didier Lamkel Zá1.jpg

Před dvěma lety – v zimě 2019 – byla tržní cena útočníka Didiera Lamkela Zé o dost vyšší než nyní. Hráč belgických Antverp, který se jednou objevil v kamerunské reprezentaci, a nyní je na hostování v Dunajské Stredě, stál tehdy podle portálu TransferMarkt 4,5 milionu eur. V současnosti web vyčísluje jeho hodnotu na rovné tři miliony eur.

Pětadvacetiletý borec stihl v aktuálním ročníku slovenské ligy odehrát sedm utkání, ve kterých dvakrát skóroval a na další tři branky přihrál spoluhráčům. Urostlý borec je však nyní na marodce a nad termínem jeho návratu na hřiště visí otazník.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud