Je třeba zabrat. Tři klíčové opory Slavie, které jsou v současné době z formy

Fotbalová liga jde do finále. Slavia se dostala před Plzeň a míří za titulem. Ještě ale musí zdolat pět překážek a dostat do formy některé klíčové hráče. Tři opory základní sestavy se totiž nečekaně trápí

Untitled 2.jpg

Výhodou Jaroslava Šilhavého je, že má široký kádr. Slávistická lavička náhradníků je suverénně nejsilnější ze všech ligových týmů. Přesto má kouč své koně, na které by chtěl sázet. Třem z nich, kteří měli ještě nedávno pevné místo v základní sestavě, se ale nyní nedaří a hrozí jim, že přijdou o svou pozici. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Ngadeu Ngadjui

Simon Deli Ngadjui.jpg

Michael Ngadeu Ngadjui byl hvězdou Kamerunu na mistrovství Afriky, na němž oslavil se svou zemí senzační zlato. Čekalo se, že si výbornou formu přiveze i do Slavie, v níž se na podzim vypracoval mezi nepostradatelné persony. Jenže to se mu úplně nepovedlo.

V úvodním kole strávil na hřišti 40 minut, během nichž nasázel hattrick Příbrami. Od té doby nechyběl ani minutu, jeho forma ale uvadá. Nevyšel mu ani zápas se Zlínem a Jaroslav Šilhavý už možná přemýšlí o změně. Na šanci čeká nažhavený Jasmin Ščuk.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Jan Sýkora

Jan Sýkora  Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Ex-liberecký univerzál se v zimě stal nejdražším ligovým hráčem, který přestoupil mezi dvěma tuzemskými kluby. Stála o něj Plzeň se Spartou, nejvíc ale nabídla Slavia, která ho ulovila. Jan Sýkora se postavil na kraj zálohy a v úvodu angažmá v Edenu doslova řádil. Byl nezastavitelný, připravoval jednu akci za druhou, soupeři si s ním nevěděli rady.

Před derby se Spartou se ale zbytečně vykartoval, v dalším zápase byl stažen už po poločase, proti Hradci Králové byl mezi náhradníky a v posledním duelu nevydržel na hřišti ani hodinu. V poháru se Zlínem se dostal do hry v 60. minutě, znovu ale předvedl matný výkon. Formu z úvodu jara hledá marně.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 2.jpg

Slávistická sestava bez Jaromíra Zmrhala? Na podzim něco nepředstavitelného. Klubový odchovanec v ní chyběl jen jednou, byl jedním z klíčových hráčů a silnou pozici si vybojoval i v reprezentaci. V zimě se vážně spekulovalo o jeho odchodu, setrval ale v Edenu a měl dovést tým k titulu.

Jenže jeho forma má v posledních kolech klesající tendenci. Proti Hradci Králové odehrál jen 59 minut a v duelu se Slováckem začínal pouze mezi náhradníky. Nevyšlo mu ani pohárové utkání se Zlínem, během něhož šel ze hry už o přestávce. Jeho pozice se otřásá v základech a Ruslan Mingazov je připraven kdykoliv zasáhnout.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud