Je třeba okysličit děravou obranu. 3 stopeři, na které má spadeno pražská Sparta

Je třeba okysličit děravou obranu. 3 stopeři, na které má spadeno pražská Sparta

Je třeba okysličit děravou obranu. 3 stopeři, na které má spadeno pražská Sparta

Zkušeností mají na rozdávání. Nejsou ale nejmladší a chybují více, než by měli. O kom je řeč? O stoperech Sparty. Letenský klub proto v zimě koupil aktuálně zraněného Davida Hovorku a v létě bude lovit dál.

Bez názvu.jpg

Mario Holek a Costa Nhamoinesu mají třicet let, Michal Kadlec je dokonce o dva roky starší. Pouze Ondřeji Mazuchovi je teprve 28. S výkony středních obránců však nejsou na Letné spokojeni a v létě se pokusí přivést nové posily. Jména tří vytipovaných stoperů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Jugas

Jakub Jugas.jpg

Zlín pravidelně přichází o opory a kapitány. Před rokem odešel do Slavie Lukáš Železník, kterého následovali Tomáš Poznar s Tomášem Hájkem. Dalším na řadě je současný lídr týmu z Baťova města Jakub Jugas, o kterého projevil zájem jak klub z Edenu, tak z Letné.

„To jsou pořád jen spekulace. Něco tam asi bude, ale nic konkrétního nevím. Ještě máme nějakou práci ve Zlíně, kterou musíme dokončit. Zatím jsme tady nic nedokázali… Za dva měsíce se můžeme bavit jinak. Člověk se samozřejmě chce posunout,“ vzkázal čtyřiadvacetiletý stoper.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Stefan Simič

Stefan Simič Mouscron.jpg

Obránce s chorvatskými kořeny byl od šesti letech ve Slavii, prošel všemi mládežnickými kategoriemi a v roce 2012 zamířil do Janova. O rok později odešel do AC Milán, který ho v létě poslal na hostování do belgického Mouscronu.

Dvaadvacetiletý mládežnický reprezentant nastupuje pravidelně v základní sestavě, na kontě má i jeden ligový gól, v létě mu ale končí hostování a bude se řešit jeho budoucnost. Zájem o něj projevila jak Slavia, tak Sparta, v níž by vytvořil slušnou konkurenci starším kolegům. Domů se však zřejmě nechystá.

„Dostal jsem nabídky z nejlepších klubů z Česka, ale teď bych se nechtěl vracet," uvedl pro iSport.cz. „Z AC Milán mě kontaktovali a říkali, že jsou se mnou spokojení. Líbilo se jim, kolik jsem toho odehrál a jak se všechno vyvíjí. Vím, že je o mě určitý zájem v Itálii i Belgii. Ale konkrétně bych to chtěl řešit až po EURO do 21 let, kam bych se chtěl dostat,“ dodal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Lukáš Štětina

Lukáš Štětina Dukla 2.jpg

Lukáš Štětina se objevil v české soutěži před sezonou 2012/13. Rychle se zabydlel v základní sestavě pražské Dukly a v současné době je jedním z lídrů z Julisky. Pětadvacetiletý stoper se vypracoval do pozice elitního ligového obránce, kterého sledují přední tuzemské kluby.

O člena slovenského reprezentačního kádru, který má na kontě šest ligových branek, se prý vážně zajímá jak Slavia, tak i Sparta. Jeho cena je však vysoká a může se vyšplhat až na dvacet milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud