Je třeba najít silnou jedničku. 4 čeští brankáři z NHL, kteří by mohli chytat na mistrovství světa

Hokejový národ bude celou letošní sezonu na nohou, příští světový šampionát se totiž odehraje v Praze a Ostravě. Jak bude vypadat domácí tým? A kdo bude jeho brankářskou jedničkou?

Český hokej má řadu kvalitních brankářů v extralize i v evropských soutěžích. Ideálním scénářem by ale bylo, kdyby na domácí šampionát dorazil i gólman (případně gólmani) z NHL. Kdo by mohl být ve hře? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Karel Vejmelka – Arizona Coyotes

Bez názvu2.jpg

Zatím se může jevit jako česká jednička. Karel Vejmelka startoval na dvou posledních světových šampionátech. Na tom minulém byla role brankářů nejasná, o rok dříve ve Finsku ale pomohl k bronzu. V Arizoně je sedmadvacetiletý Karel Vejmelka už druhý rok jedničkou. Pokud v průběhu sezony nezamíří jinam, může se představit v Praze.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Lukáš Dostál – Anaheim Ducks

Lukáš Dostál Anaheim 23.jpg

Anaheim byl v loňské sezoně nejhorším týmem celé NHL. To se ovšem nedá říct o třiadvacetiletém Lukáši Dostálovi, který má nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Mistrovství světa v roce 2022 načal v roli jedničky, turnaj pro něj však kvůli zranění rychle skončil. Chuť a motivaci má obrovskou, jeho role u Ducks by měla být zase výraznější. Loni zasáhl do 19 zápasů, kolik startů přidá letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Vítek Vaněček – New Jersey Devils

Vítek Vaněček NJ 23.jpg

Sedmadvacetiletý Vítek Vaněček načal druhou sezonu v New Jersey, kam zamířil z Washingtonu. V uplynulém ročníku si připsal nejvíc startů ze všech českých gólmanů. V základní části odchytal 52 zápasů, ovšem v play-off, které pro něj bylo prvním v kariéře, se mu moc nevedlo. V reprezentaci ještě nechytal, pokud ovšem Devils skončí brzy, klidně si může brousit zuby na post jedničky národního týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Petr Mrázek – Chicago Blackhawks

Petr Mrázek Chicago 23.jpg

Ostravský rodák debutoval v NHL už v sezoně 2012/13. Měl nakročeno k tomu, aby se stal hvězdou, jeho kariéru ale brzdily pravidelné zdravotní problémy. Pokud však bude fit, stále se může za Atlantikem udržet. Letos v Chicagu chytá o svou budoucnost, zároveň by ale mohl pokukovat po mistrovství světa. Blackhawks totiž nejsou favoritem na postup do play-off, jednatřicetiletý Mrázek by tak všem mohl dokázat, že na nejvyšší úroveň stále má. V Praze by klidně mohl taky krýt záda některému z mladších kolegů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud