Je to tady! 3 Češi, které budeme sledovat v novém ročníku Premier League

Je to tady! 3 Češi, které budeme sledovat v novém ročníku Premier League

Je to tady! 3 Češi, které budeme sledovat v novém ročníku Premier League

Konec půstu, nejlepší fotbalová liga světa dnes začíná. Nový ročník anglické Premier League odstartuje večerním duelem mezi Arsenalem a Leicesterem, do kterého zasáhne i Petr Čech. Ten však není jediným českým zástupcem v soutěži…

Hlavní hvězdy Premier League je třeba hledat jinde. Harry Kane, Romelu Lukaku, Álvaro Morata, to jsou ti, kteří na sebe strhnou největší pozornost. V pozoru budou ale i čeští fanoušci, kteří budou bedlivě sledovat výkony tří svých krajanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Petr Čech

Petr Čech Arsenal 2.jpg

Ve středu trénoval s Arsenalem, potom si odskočil do Brna na rozlučku Martina Havláta, aby se zase vrátil do Londýna a připravil se na začátek nové sezony. V té bude znovu plnit roli jedničky.

Musí se však připravit na novou situaci, „kanonýři“ totiž neposolili do Ligy mistrů a budou bojovat jen v Evropské lize. Pětatřicetiletý Čech, jenž je v Anglii od roku 2004, se v Arsenalu chystá na svou třetí sezonu. Loni získal FA Cup a Community Shield, letos by rád zaútočil na titul.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Aleš Matějů

Aleš Matějů Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nováček na ostrovech. Jednadvacetiletý Aleš Matějů se připravoval na další sezonu s Plzní, v tom se mu ale ozval Brighton a krajní obránce odešel do Anglie.

Matějů, jenž má na kontě padesát ligových zápasů, podepsal s nováčkem Premier League tříletou smlouvu. Brighton za něj zaplatil asi 70 milionů korun

Do základní sestavy se však zřejmě jen tak nedostane.  „Plán je začlenit ho do prvního týmu. Budeme monitorovat jeho progres v tréninku v příštích týdnech a pak se rozhodneme, co bude nejlepší pro jeho další vývoj. Hostování je možné, aby hrál pravidelně,“ uvedl pro klubový web trenér Chris Hughton.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jiří Skalák

JIří Skalák Brighton.jpg

Pětadvacetiletý ofenzivní záložník vybojoval s Brightonem postup do Premier League, sám ale neví, jak moc si v soutěži zahraje. V základní sestavě totiž moc nenastupoval ani loni, přesto zvládl naskočit do 31 zápasů a připsat si šest asistencí. Klub však na „jeho“ pozici přivedl nejdražší posilu ve své historii Josého Izquierda.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud