Jdou proti proudu. 4 čeští hokejisté, kteří budou hrát v příští sezoně v KHL

Už za pár dnů startuje nový ročník KHL. Zasáhne do něj i kvarteto českých hokejistů.

Většina českých hokejistů, kteří působili v KHL, z Ruska odešli. Soutěž, která přišla o spoustu zahraničních hvězd, ale bez české účasti úplně nebude. Jména čtyř Čechů, kteří budou v KHL hrát, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Rudolf Červený (Vladivostok) 

Rudolf Červený ČR.jpg

Zkušený útočník načal v KHL už uplynulou sezonu, kdy hrál za Rigu. V lotyšském celku si připsal 32 startů a poté odešel do Kärpätu. Třiatřicetiletý forvard, jenž prošel taky Mountfieldem, Mladou Boleslaví, Kometou nebo bratislavským Slovanem, se však rozhodl, že zamíří zpátky na východ. V příští sezoně bude hrát za Vladivostok. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Dmitrij Jaškin (Petrohrad) 

Dmitrij Jaškin Arizona.jpg

V Rusku si udělal skvělé jméno, zářil v Dynamu Moskva, před loňskou sezonou se ale vrátil do NHL a podepsal smlouvu s Arizonou. Formu si však z Ruska nepřivezl a po roce je zpátky v KHL. Devětadvacetiletý rodák z Omsku bude hrát za Petrohrad, ve kterém bude dokonce kapitánem. Na reprezentaci může zapomenout. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Michal Jordán (Chabarovsk) 

Michal Jordán MS.jpg

Bronzový medailista z letošního mistrovství světa působí v KHL od roku 2016. Rok hrál za Kazaň, odkud poté zamířil do Chabarovsku, ve kterém se vytvořila početná česká kolonie. Ta se sice rozpadla, dvaatřicetiletý bek ale v Amuru pokračuje. V Chabarovsku načne už šestou sezonu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Libor Šulák (Vladivostok) 

Libor Šulák KHL.jpg

V KHL bude hrát i Libor Šulák. Ten do Ruska poprvé odešel v roce 2019, kdy se stal hráčem Čerepovce. Poté působil ve Finsku, loni už byl ale kapitánem Vladivostoku. Ročník sice potom dokončil ve Švédsku, teď je ale zpátky v Rusku. Osmadvacetiletý obránce bude znovu hájit barvy Vladivostoku, kde se sejde i s Rudolfem Červeným. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud