Branislav Konrád   Jistota v bráně. Pětatřicetiletý slovenský gólman je v Olomouci už delší čas a patří k největším oporám hanáckého celku. Taky letos je jasnou jedničkou, úspěšností zákroků je nad 93 % a na kontě má i dvě vychytané nuly. Záda mu kryje Jan Lukáš. 

Branislav Konrád 
Jistota v bráně. Pětatřicetiletý slovenský gólman je v Olomouci už delší čas a patří k největším oporám hanáckého celku. Taky letos je jasnou jedničkou, úspěšností zákroků je nad 93 % a na kontě má i dvě vychytané nuly. Záda mu kryje Jan Lukáš. 

 Jiří Ondrušek   Je mu sice už 36 let, pro Olomouc je ale stále velmi důležitý. Jiří Ondrušek, jenž je kapitánem týmu, umí být taky hodně produktivní, což potvrdil v loňské sezoně, kdy se dostal na 31 bodů, čímž si vytvořil své osobní maximum. Letos má na kontě zatím tři góly a dvě nahrávky, což z něj dělá nejproduktivnějšího beka hanáckého celku. 
 Jan Káňa   Třicetiletý útočník je se čtyřmi góly zatím nejlepším střelcem týmu. Jan Káňa hraje za Olomouc už od sezony 2017/18, kdy dorazil z Komety. Loni posbíral v základní části 41 kanadských bodů, čímž si stanovil vlastní extraligové maximum. Letos jich má zatím sedm. 
 Jakub Orsava   Jakub Orsava hrával extraligu za Třinec, Pardubice, Mladou Boleslav, Kometu nebo Mountfield, odkud před sezonou přišel do Olomouce. A v novém angažmá se mu zatím daří na výbornou. Jednatřicetiletý útočník posbíral v osmi startech už sedm bodů za tři góly a čtyři nahrávky. 
 Jan Bambula   Ještě loni odehrál šest zápasů za prvoligový Havířov, taky ale patřil k nejlepším hráčům olomouckého kádru, odkud se dostal až do reprezentace. Letos jednadvacetiletý Jan Bambula zasáhl do osmi duelů, ve kterých dal dva góly a přidal tři nahrávky. Je v něm veliký potenciál.
5
Fotogalerie

Jde to i bez Krejčího. 5 hráčů, díky kterým Olomouc drží krok s extraligovou elitou

David Krejčí byl v loňské sezoně ozdobou extraligy a lídrem Olomouce. Z té sice odešel, hanácký celek se ale i bez něj drží nahoře.

Olomouc sice v současné době kvůli marodce nehraje, hanácký klub se přesto drží v tabulce vysoko. Daří se mu i bez Davida Krejčího, který se v létě vrátil do Bostonu. Jména pěti hráčů, díky nimž Olomouc stačí i nejlepším, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Branislav Konrád 

Branislav Konrád Olomouc Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jistota v bráně. Pětatřicetiletý slovenský gólman je v Olomouci už delší čas a patří k největším oporám hanáckého celku. Taky letos je jasnou jedničkou, úspěšností zákroků je nad 93 % a na kontě má i dvě vychytané nuly. Záda mu kryje Jan Lukáš. 

Foto:  Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Jiří Ondrušek 

Jiří Ondrušek Olomouc.jpg

Je mu sice už 36 let, pro Olomouc je ale stále velmi důležitý. Jiří Ondrušek, jenž je kapitánem týmu, umí být taky hodně produktivní, což potvrdil v loňské sezoně, kdy se dostal na 31 bodů, čímž si vytvořil své osobní maximum. Letos má na kontě zatím tři góly a dvě nahrávky, což z něj dělá nejproduktivnějšího beka hanáckého celku. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Káňa 

Jan Káňa Olomouc Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník je se čtyřmi góly zatím nejlepším střelcem týmu. Jan Káňa hraje za Olomouc už od sezony 2017/18, kdy dorazil z Komety. Loni posbíral v základní části 41 kanadských bodů, čímž si stanovil vlastní extraligové maximum. Letos jich má zatím sedm. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Orsava 

Jakub Orsava HK.jpg

Jakub Orsava hrával extraligu za Třinec, Pardubice, Mladou Boleslav, Kometu nebo Mountfield, odkud před sezonou přišel do Olomouce. A v novém angažmá se mu zatím daří na výbornou. Jednatřicetiletý útočník posbíral v osmi startech už sedm bodů za tři góly a čtyři nahrávky. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Bambula 

Jan Bambula Olomouc.jpg

Ještě loni odehrál šest zápasů za prvoligový Havířov, taky ale patřil k nejlepším hráčům olomouckého kádru, odkud se dostal až do reprezentace. Letos jednadvacetiletý Jan Bambula zasáhl do osmi duelů, ve kterých dal dva góly a přidal tři nahrávky. Je v něm veliký potenciál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud