Christ Tiéhi  Defenzivní štít z Francie debutoval v lize v sezoně 2020/21 v Opavě. Další rok byl v Liberci a od léta patří Slavii. Vzhledem k marodce, která v Edenu panuje, toho v sešívaných barvách odehrál už dost a část podzimu patřil i do základní sestavy. Čtyřiadvacetiletý Tiéhi, který ve Slavii udělal velký posun dopředu, může v případě nouze naskočit i na postu stopera.  
 Jakub Hromada  Šestadvacetiletý slovenský záložník přišel do Slavie v roce 2017 po angažmá v Plzni. V Edenu si dlouho nemohl získat pevnou pozici, ať už kvůli zdravotním problémům nebo velké konkurenci, a tak taky hostoval v Liberci. Loni už ale za Slavii odehrál 22 ligových zápasů a hodně prostoru dostává taky letos. Sice není na soupisce pro evropské poháry, v lize ale předvádí parádní výkony. Kouč Trpišovský na něj pěje samá slova chvály, během zranění Holeše je pro sešívané nesmírně důležitý. 
 Oscar Dorley  Když do Slavie přicházel z Liberce, počítalo se s ním na post defenzivního záložníka. Jenže Oscar Dorley se postupem času stáhl na kraj obrany, ze kterého začal vytlačovat Jana Bořila. Pak se ale v Edenu objevil David Jurásek, který si velmi dobrými výkony řekl o místo v základní sestavě. Takže co s Oscarem? Trenér Trpišovský letos vrátil čtyřiadvacetiletého fotbalistu z Libérie do středu zálohy. A udělal skvěle! 
 Ibrahim Traore  Je mu sice už 34 let, ve Slavii má ale stále velmi důležitou roli. Ibrahim Traore, jenž ve středu zálohy může nastupovat více dole i nahoře, pomáhá s aklimatizací mladším Afričanům a hodně platný je i na place. Loni dal v lize čtyři góly a prosazoval se i v Evropě. Aktuálně sice do základní sestavy nepatří, trenérský štáb se na něj však může kdykoliv spolehnout. 
5
Fotogalerie

Jasný lídr i opory ze zahraničí. 5 defenzivních záložníků, kteří působí ve Slavii

Kádr Slavie je hodně široký a panuje v něm veliká konkurence. Platí to pro všechny posty - včetně defenzivních záložníků.

Pokud by byli všichni hráči Slavie fit, tak by trenér Jindřich Trpišovský měl k dispozici pět hráčů, kteří mohou nastoupit na postu defenzivního záložníka. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Tomáš Holeš 

Tomáš Holeš Slavia 21 Vlastimil Vacek Právo Profimedi.jpg

Vyzrál v největší personu Slavie. Tomáš Holeš sice do Edenu přišel coby krajní bek, trenér Trpišovský z něj ale udělal špičkového defenzivního záložníka, který se stal také oporou reprezentace. Navíc, pokud je třeba, tak se postaví i do středu obrany. Devětadvacetiletý Holeš měl pevný flek v sestavě, letos se ale potýká se zdravotními problémy. V lize byl v tomto ročníku v akci jen sedmkrát. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Christ Tiéhi 

Christ Tiéhi Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Defenzivní štít z Francie debutoval v lize v sezoně 2020/21 v Opavě. Další rok byl v Liberci a od léta patří Slavii. Vzhledem k marodce, která v Edenu panuje, toho v sešívaných barvách odehrál už dost a část podzimu patřil i do základní sestavy. Čtyřiadvacetiletý Tiéhi, který ve Slavii udělal velký posun dopředu, může v případě nouze naskočit i na postu stopera.  

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Hromada 

Jakub Hromada Slavia 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý slovenský záložník přišel do Slavie v roce 2017 po angažmá v Plzni. V Edenu si dlouho nemohl získat pevnou pozici, ať už kvůli zdravotním problémům nebo velké konkurenci, a tak taky hostoval v Liberci. Loni už ale za Slavii odehrál 22 ligových zápasů a hodně prostoru dostává taky letos. Sice není na soupisce pro evropské poháry, v lize ale předvádí parádní výkony. Kouč Trpišovský na něj pěje samá slova chvály, během zranění Holeše je pro sešívané nesmírně důležitý. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Oscar Dorley 

Oscar Slavia 21.jpg

Když do Slavie přicházel z Liberce, počítalo se s ním na post defenzivního záložníka. Jenže Oscar Dorley se postupem času stáhl na kraj obrany, ze kterého začal vytlačovat Jana Bořila. Pak se ale v Edenu objevil David Jurásek, který si velmi dobrými výkony řekl o místo v základní sestavě. Takže co s Oscarem? Trenér Trpišovský letos vrátil čtyřiadvacetiletého fotbalistu z Libérie do středu zálohy. A udělal skvěle! 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ibrahim Traore 

Ibrahim Traoré Slavia 21 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Je mu sice už 34 let, ve Slavii má ale stále velmi důležitou roli. Ibrahim Traore, jenž ve středu zálohy může nastupovat více dole i nahoře, pomáhá s aklimatizací mladším Afričanům a hodně platný je i na place. Loni dal v lize čtyři góly a prosazoval se i v Evropě. Aktuálně sice do základní sestavy nepatří, trenérský štáb se na něj však může kdykoliv spolehnout. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud