Jaškin se dočkal, další čekají. 6 Čechů, kteří letos v NHL ještě neskórovali

23. Tolik zápasů potřeboval Dmitrij Jaškin na vstřelení prvního gólu v letošní sezoně NHL. Premiérový zásah už konečně zvládl, další na něj ale čekají.

Dmitrij Jaškin 2.jpg
Dmitrij Jaškin prolomil střelecké trápení. (Foto: Profimedia.cz)

David Pastrňák má formu jako hrom. Ve své třetí zámořské sezoně je k nezastavení a na kontě má už 13 vstřelených branek, což z něj činí jednoho z elitních kanonýrů soutěže. Střelecky se daří také Radimu Vrbatovi či Jakubu Voráčkovi. Dalších šest českých hráčů (nepočítáme mezi ně marody ani ty, kteří v NHL už nepůsobí), ale čekají na premiérový zásah marně. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Michal Kempný

Michal Kempný Chicago.jpg

Hodně diskutovaný bek se zatím pevně drží v sestavě silného Chicaga. Hraje pravidelně, na ledě dostává hodně prostoru, v 21 zápasech ale nedal ani gól. Jindy produktivní bek zatím příliš neboduje a na kontě má jen dvě nahrávky. Tu první si připsal až na šestnáctý pokus. Kdy se dočká premiérové branky?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jakub Kindl

Jakub Kindl Florida.jpg

Jakub Kindl začal sezonu na farmě. Krize Panthers mu ale dopomohla do prvního týmu a v tom se zatím drží. Dosud odehrál osm zápasů, v nichž si připsal jednu asistenci a také pět záporných bodů. Na první gól, který by mu mohl pomoct k silnější pozici, však čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Michal Rozsíval

Rozsíval Chicago.jpg

Když Michal Rozsíval prodloužil po loňské sezoně smlouvu s Chicagem, věděl, že nebude hrát každý zápas. Zatím jich zvládl devět, v posledních kolech však hraje poměrně pravidelně. Už zvládl bodovat, má jednu nahrávku, na gól ale dvojnásobný vítěz Stanley Cupu ještě čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Lukáš Sedlák

Lukáš Sedlká Columbus.jpg

Lukáš Sedlák zářil v loňském boji o Calder Cup a stal se jedním z nejproduktivnějších hráčů play-off AHL. To mu pomohlo k místence do NHL a letos nastupuje pravidelně v barvách Columbusu. Ice time třiadvacetiletého útočníka však není moc velký, čemuž odpovídá i jeho bodový přínos. Má na kontě čtyři nahrávky, ale žádný gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Andrej Šustr

Andrej Šustr.jpg

Účastník Světového poháru nikdy nebyl obávaným střelcem. V ročníku 2013/14 se trefil jednou, v následující sezoně měl v kolonce vstřelených branek nulu. Loni se ale blýskl čtyřmi trefami a celkově si připsal 21 kanadských bodů. Letos však zatím střelecky mlčí a do statistik se zapsal čtyřmi nahrávkami.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Jakub Vrána

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Velký talent českého hokeje, naděje budoucnosti. Jakub Vrána nabízí ohromný potenciál, na šanci ve Washingtonu ale musel hodně dlouho čekat. Dočkal se na začátku prosince. Proti New Yorku Islanders odehrál deset minut, v souboji s Tampou Bay strávil na ledě téměř dvojnásobek času. Na branky soupeřů vyslal pět střel, byl v nadějných pozicích, gólu se ale ještě nedočkal. Zatím…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud