Jaromír Jágr nekončí. 4 další milníky, které může pokořit v příští sezoně NHL

Ještě to nikde neřekl oficiálně, dá se však čekat, že k tomu už brzy dojde. Jaromír Jágr by si měl prodloužit zámořskou kariéru minimálně ještě o jednu sezonu. V té může pokořit další historické milníky.

Pětačtyřicetiletý veterán by měl brzy jednat s vedením Floridy o podobě nového kontraktu. Jágr se do sportovního důchodu zřejmě ještě nechystá a své umění nám tak nejspíš bude předvádět i v příštím ročníku. Na jaké mety může, ať už v dresu Panthers či kdekoliv jinde, zaútočit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Góly v přesilovkách

Jaromír Jágr Florida dres.jpg

Jágr je sice druhým nejproduktivnějším hráčem všech dob, ovšem co se týká gólů vstřelených v přesilových hrách, tak v těch je mimo elitní desítku. Stačí mu však vstřelit přesilovkový gól číslo 218 a dostane se do ní. Na devátou pozici mu ale chybí 15 branek, to už zřejmě nezvládne…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Asistence

Jaromír Jágr Florida 3.jpg

Jágr pokořil v uplynulé sezoně v počtu asistencí Paula Coffeyho, v dalším ročníku se však může posunout ještě nahoru. Na čtvrtého Raye Bourquea ztrácí dvacet nahrávek, což je meta, kterou pokořil v každé sezoně po návratu z Omsku. Letos připravil dokonce 30 branek a celkově se dostal už na 1149 asistencí v základní části. Třetí Mark Messier jich zaznamenal 1193.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Nejvíc zápasů

Jaromír Jágr Florida 4.jpg

Na začátku uplynulé sezony bylo sedm hráčů, kteří toho odehráli v NHL více než Jágr, jenž má na kontě 1711 utkání v základní části. Nyní zbývají jen tři a český veterán by je mohl všechny pokořit. Vždyť v tomto ročníku odehrál 79 duelů, což by mu hravě stačilo. Na třetí místo ztrácí dvacet zápasů, na druhé 45 a na první už jen 56 odehraných utkání. Tato meta je blízko.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

2000 bodů

Jaromír Jágr Florida 5.jpg

Nejproduktivnějším hráčem všech dob je Wayne Gretzky. Na tom se zřejmě už nikdy nic nezmění. Vždyť i Jágr na něj ztrácí propastných 944 bodů. Gretzky je zároveň jediným hokejistou, který překonal hranici 2000 kanadských bodů.

Napodobí ho Jágr? Aktuálně mu chybí 86 bodů. Tuto metu naposledy pokořil v sezoně 2006/07, během níž dal 30 branek a přidal 66 asistencí. Letos si připsal 46 bodů, takže aby zdolal dvoutisícovku, měl by odehrát ještě dva vydařené ročníky.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud