Jaromír Jágr bořil rekordy, ale… Víte, co nikdy nezažil a nedokázal?

Jaromír Jágr býval nezastavitelný. Česká osmašedesátka bořila rekordy a přepisovala historii NHL. Spoustu milníků pokořil, na některé ale nikdy nedosáhl…

766 - tolik branek dal Jaromír Jágr v základní části NHL. Pouze Wayne Gretzky, Alexandr Ovečkin a Gordie Howe se v zámořské soutěži trefili vícekrát. Český hokejista je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem v historii soutěže, mezi nahrávači je pátý, v počtu odehraných zápasů čtvrtý. A tak bychom mohli dlouze pokračovat.

Jágr dokázal téměř vše, vyhrál Stanley Cup, olympijské hry i mistrovství světa, získal spoustu individuálních ocenění včetně Hart Trophy, dostal se do Síně slávy českého hokeje, obdržel medaili Za zásluhy o stát. Výčet „Džegrových“ úspěchů by zabral spoustu řádků, přesto se najde pár událostí, které ve své kariéře nezažil. V následujících kapitolách se dozvíte více.

Pokračování 2 / 5

Nevyhrál extraligu

Jaromír Jágr (2).jpg

Jaromír Jágr je kladenským odchovancem a patriotem. Dokonce je vlastníkem místního klubu a za žádný jiný český tým dosud nehrál. I to je důvodem, proč nikdy nezvedl nad hlavu mistrovský pohár určený pro vítěze extraligy. Už se mu to (zřejmě) ani nepodaří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Nevyhrál kanadské bodování na mistrovství světa

Jaromír Jágr ČR 15.jpg

Jaromír Jágr hrál poprvé na mistrovství světa v roce 1994, naposled v roce 2015. Celkově se představil na devíti světových šampionátech a v letech 2005 a 2010 pomohl vybojovat zlaté medaile.

Čtyřikrát se dostal do All-Star týmu, před třemi lety v Praze se stal i nejužitečnějším hráčem turnaje a ve věku 43 let a 88 dní také nejstarším střelcem v historii. Vítězem kanadského bodování šampionátu se ale nikdy nestal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Nevyhrál kanadské bodování extraligy

Jágr.jpg

V sezoně 1994/95 odehrál Jaromír Jágr za Kladno jen 11 zápasů. Chvíli působil v Itálii, jeden zápas odehrál v Německu, a pak začala NHL. Během další stávky, v ročníku 2004/05, nasbíral v 17 extraligových zápasech 28 kanadských bodů, poté ale zamířil do Omsku.

A výluka potřetí. V sezoně 2012/13 hrál famózně a táhl Kladno. Stihl odehrát 34 zápasů a posbírat 57 (24+33) kanadských bodů, suverénně nejvíc ze všech zámořských posil. V bodování skončil třetí, jen bod za Viktorem Hüblem. Tehdy ale řádil třinecký Martin Růžička, který se zastavil na konečné hranici 83 kanadských bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Nezahrál si se synem

Jaromír Jágr fans.jpg

Jágrovi bude v únoru 52 let. V tomto věku by mohl být klidně už i dědečkem, on ale stále nemá potomka. Takový Gordie Howe hrál několik sezon v jednom týmu se svými syny a v české extralize si zažil stejný pocit například obránce Lukáš Galvas, který nastupoval v Olomouci se synem Jakubem. U Jágra se ale něčeho podobného nedočkáme.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud