Ještě pořád nekončí. 3 olympijští medailisté z Turína, kteří stále pokračují v hokejové kariéře

Ještě pořád nekončí. 3 olympijští medailisté z Turína, kteří stále pokračují v hokejové kariéře

Ještě pořád nekončí. 3 olympijští medailisté z Turína, kteří stále pokračují v hokejové kariéře

Je to už 13 let, co čeští hokejisté získali dosud poslední olympijské medaile. V Turíně v roce 2006 skončili na třetím místě. Od té doby utekla spousta času, tři hráči z tehdejšího celku však dosud ještě nesekli s hokejem a pořád hrají.

V Lillehammeru Češi dohráli ve čtvrtfinále. Stejně dopadli i v Salt Lake City, ve Vancouveru a v Soči. Zato v Naganu brali zlato a v Turíně bronz. Tři hokejisté, kteří byli u posledního olympijského medailového úspěchu, stále ještě patří mezi aktivní hráče. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jaromír Jágr (Rytíři Kladno) - 47 let

Jaromír Jágr Turín MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Je to neuvěřitelné, ale Jaromír Jágr patří i v 47 letech mezi aktivní hokejisty a připravuje se na nadcházející sezonu v české nejvyšší soutěži. V roce 2006 odjel na olympiádu do Turína jako hráč New Yorku Rangers a v osmi zápasech tam tehdy posbíral sedm bodů za dva góly a pět asistencí. Od té doby na jeho hokejových schopnostech a dovednostech zapracoval čas, přesto by i ve věku, kdy jeho vrstevníci posedávají u televizorů a popíjejí jeden lahváč za druhým, mohl patřit k ozdobám extraligy.

Pokračování 3 / 4

Martin Erat (Kometa Brno) - 37 let

Martin Erat-2006.jpg

Kapitán olympijského týmu na posledních hrách v Pchjongčchangu si v Turíně odbyl premiéru pod pěti kruhy. Momentálně sedmatřicetiletému útočníkovi Komety, který před třinácti lety nastupoval za Nashville, v Turíně náramně vyšel souboj o bronz, ve kterém otevřel skóre a asistoval u posledního gólu. Více bodů na turnaji nezaznamenal. Startoval také ve Vancouveru a v Soči. Další účast už ale nepřidá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Rostislav Olesz (momentálně bez angažmá) - 33 let

Rostislav Olesz-2006.jpg

Bývalý kapitán Vítkovic klidně mohl hrát i loni v Jižní Koreji, třiatřicetiletý útočník se ale v olympijské nominaci neobjevil. Poprvé a naposled startoval pod pěti kruhy právě v Turíně, kam dorazil z Floridy. Během první „velké“ reprezentační akce se bodově neprosadil a do statistik se zapsal dvěma trestnými minutami.

Před začátkem přípravy nečekaně skončil ve Vítkovicích -údajně proto, že si nerozuměl s trenéry. Spekulovalo se, že by mohl zamířit do Třince, ale tato varianta zřejmě padla. Momentálně trénuje s Porubou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud