Jaromír Jágr a pět dalších českých třicátníků, kteří čekají na nabídku z NHL

Jaromír Jágr a pět dalších českých třicátníků, kteří čekají na nabídku z NHL

Jaromír Jágr a pět dalších českých třicátníků, kteří čekají na nabídku z NHL

Jaromír Jágr je stále bez angažmá. Není však jediným českým hokejistou, který čeká na novou nabídku. Bez kontraktu jsou i další hráči, kterým bylo už třicet let.

Jaromír Jágr Florida 4.jpg
Jaromír Jágr je stále bez angažmá. Stejně jako pět dalších zkušených českých hokejistů. (Foto: Profimedia.cz)

Radim Vrbata si plácl s Floridou, Aleš Hemský se stěhuje do Montrealu a Martin Hanzal bude hrát za Dallas. Situace okolo Jágra a pěti dalších českých třicátníků je ale stále nejasná. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jiří Hudler (33 let)

Jiří Hudler Dallas 2.jpg

V uplynulé sezoně ho kosily zdravotní problémy, kvůli kterým odehrál za Dallas pouze 32 zápasů, během nichž dal dvě branky a přidal osm nahrávek. Jeho roční mise v týmu Stars skončila a třiatřicetiletý útočník, který v NHL odehrál téměř osm stovek zápasů, je bez práce.

Prý usilovně dře a maká na návratu do některého ze zámořských klubů, ty už o něj ale nemusí mít zájem. Zato v KHL či v Hradci Králové by ho brali všemi deseti.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Kindl (30 let)

Jakub Kindl Florida.jpg

Dny Jakuba Kindla v NHL jsou možná sečteny. Třicetiletý bek si v minulosti nevybojoval pevnou pozici v Detroitu a nepovedlo se mu to ani během uplynulých dvou let na Floridě, za kterou loni odehrál 39 zápasů.

V uplynulé sezoně bral tři miliony dolarů, poté mu ale vypršel čtyřletý kontrakt a tak dobrou smlouvu už nedostane. Zřejmě bude rád za jakoukoliv nabídku, která však už nemusí vůbec přijít. Odejde radši do Evropy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Milan Michálek (32 let)

Milan Michálek Toronto.jpg

Ještě v září hrál na Světovém poháru, na kterém patřil k nejlepším členům českého týmu. V úvodu ročníku nastoupil k pěti zápasům v barvách Toronta, dal jeden gól, přidal asistenci, pak ale přišlo nečekané stěhování na farmu. Další šanci v NHL už nedostal a možná ani nedostane.

Milanu Michálkovi skončila štědrá smlouva, jeho kariéru provází zdravotní problémy, navíc mu je už 32 let a časy, kdy hravě zvládal pokořit hranici dvaceti vstřelených branek za sezonu, jsou pryč. Kariéru asi nebalí, v Evropě se pro něj najde místo, za Atlantikem to ale bude mít už složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zbyněk Michálek (34 let)

Zbyněk Michálek.jpg

Je v podobné situaci jako mladší bratr Milan. Také čtyřiatřicetiletý Zbyněk Michálek odehrál povedený Světový pohár, krátce po něm ale přišel odsun na farmu. Do prvního týmu Arizony se vrátil až v závěru sezony, odehrál tři zápasy a poté mu vypršel kontrakt. Sáhne po obětavém bekovi nějaký jiný zámořský klub? Zatím je to nepravděpodobné, i proto je Michálek připraven na konec kariéry.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Roman Polák (31 let)

Roman Polák Toronto 2.jpg

Před rokem bojoval se San Jose ve finále Stanley Cupu, v uplynulé sezoně hrál znovu za Toronto, v play-off se ale zranil a aktuálně je bez angažmá. Důrazný bek si však zvládl v zámoří udělat dobré jméno a o svou budoucnost by se neměl bát. Minimálně roční kontrakt, který podepsal loni, by ještě měl dostat.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud