Jarolímovy totální přehmaty. 5 hráčů, kteří v kvalifikačních bojích neměli co dělat

Neúspěšná kvalifikace o postup na mistrovství světa je minulostí. Jarolímův tým se jí protrápil a postup na šampionát si nevybojoval. Některá trenérova rozhodnutí navíc budí rozpaky.

Kouč Jarolím během svého dvouletého panování vyzkoušel obrovské množství hráčů. Jen v kvalifikaci dal šanci 35 fotbalistům. Zatímco Vladimír Darida či Michael Krmenčík patřili ke stabilním tahounům, jména některých nominovaných hráčů trenér obhajoval jen těžko. Pět reprezentantů, bez nichž by se kvalifikační boje snadno obešly, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Droppa

Lukáš Droppa.jpg

Vzal se jako blesk z čistého nebe. Nikdo o něm nevěděl, snad jen trenér Jarolím, který Lukáše Droppu vytáhl až z dalekého Ruska. Defenzivní záložník, který se „proslavil“ několika sebevědomými prohlášeními, debutoval v utkání v Německu. Proti Ázerbájdžánu i Norsku byl dokonce v základní sestavě, nepředvedl ale nic. Poté se znovu vytratil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hořava

Tomáš Hořava Plzeň.jpg

Plzeňský záložník odehrál v reprezentaci deset zápasů, ve kterých vstřelil tři branky. Ale upřímně, pamatujete si na některou z nich? V národním týmu nepředvedl ani jednou výkon, který by diváky zvedal ze sedadel. Přesto dostal šanci, v duelech na půdě Německa a doma proti Norsku nastoupil dokonce v základní sestavě. Dvakrát šel do hry ještě z lavičky náhradníků, na podzim si už nezahrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Co stačí udělat pro reprezentační pozvánku? Dát dva góly Teplicím. Václav Kadlec byl na odchodu ze Sparty, nedostával šance, pak mu ale vyšel jeden zápas a přišla pozvánka na závěrečné dvojutkání. Celou kvalifikaci začal v základní sestavě, zápas proti Severnímu Irsku mu ale, stejně jako partie s Ázerbájdžánem, vůbec nesedl. V závěrečném utkání proti San Marinu odehrál 21 minut a vstřelil jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Kliment

Jan Kliment.jpg

Česká ofenziva byla, s výjimkou Michaela Krmenčíka, jalová. Patrik Schick byl zraněný, Tomáš Necid se teprve dostává do formy, a Tomáše Pekharta s Matějem Vydrou trenér Jarolím přehlíží. Místo nich nasadil do čtyř zápasů (pokaždé jako střídajícího hráče) Jana Klimenta. Jenže jak se zdá, tak útočník dánského Brøndby, za které dal letos čtyři branky, na reprezentaci zatím nemá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Milan Petržela

Milan Petržela 2.jpg

Rychlonohý plzeňský záložník si stále udržuje dobrou výkonnost a patří k oporám Viktorky. Na reprezentaci už to ale nestačí. Jarolím ho přesto povolal na důležité zápasy a dokonce ho postavil do základní sestavy na půdě Německa. Milan Petržela vydržel na hřišti 67 minut a téměř nebyl vidět. Nepovedlo se mu ani oživit český výkon během domácí remízy s Ázerbájdžánem. Tento zápas byl zřejmě jeho reprezentační derniérou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud