Jarolímovi klíčoví muži. 5 hráčů, kteří by měli táhnout fotbalovou reprezentaci

Fotbalová reprezentace odehrála první dva zápasy letošního kalendářního roku. Znovu se sejde až v červnu. Ne však k přípravě na světový šampionát, ale k dalším přátelským duelům. Karel Jarolím tak stále může hledat lídry svého výběru.

Bez názvu.jpg

Osobnosti typu Petra Čecha, Pavla Nedvěda či Jana Kollera v reprezentaci nejsou. Jarolím má přesto na výběr ze zajímavých hráčů, reprezentaci se ale dosud nepodařilo najít nového lídra. Jména pěti hráčů, kteří by se o tuto roli měli podělit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR.jpg

Před pár dny se stal Fotbalistou roku a svou pozici se snažil potvrdit i v reprezentaci. Byl aktivní, opět toho spoustu naběhal, řídil hru, jenže stále to není a nikdy ani nebude lídr typu Rosického či Nedvěda. Proti Číně navíc neproměnil penaltu. Na druhou stranu, je na něj spoleh, podává konzistentní výkony, a pokud se k němu přidají i ostatní, půjde i on herně nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Antonín Barák

Antonín Barák Udine 3.jpg

Po přestupu do Udine válí. V 25 zápasech dal šest branek a přidal dvě asistence. Rázem okolo něj začaly kroužit elitní evropské kluby, psalo se o Neapoli či Juventusu, třiadvacetiletý Antonín Barák ale zatím zůstává v Udine. Také v reprezentaci patří k tahounům a na kontě má už pět branek. S Daridou mohou ve středu pole vytvořit velmi silnou dvojici.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Jankto

Jakub Jankto3.jpg

Turnaj v Číně kvůli zranění vynechal, v reprezentaci se ještě nerozehrál k takovým výkonům, jako předvádí v Udine, dá se však čekat, že jeho herní křivka bude stále růst. Okolo dvaadvacetiletého krajního záložníka, který letos dal tři ligové góly a přidal pět nahrávek, krouží AC Milán, Juventus či Arsenal. V létě možná změní dres a reprezentaci ještě hodně pomůže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michael Krmenčík

Michael Krmenčík ČR.jpg

V zimě okolo něj bylo hodně rušno, Michael Krmenčík ale setrval v Plzni. Úvod jara mu nevyšel ideálně, na druhou stranu, na kontě má už další tři góly. Jedním z nich pomohl i reprezentaci v duelu s Čínou, proti které dal sedmou branku ve třináctém startu za národní tým. Tím vyrovnal statistiky Milana Baroše a věří si i na další střelecké mety.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Schick

Patrik Schick ČR.jpg

V létě se stal nejdražší posilou v historii AS Řím. Jenže sezona mu zatím nevychází podle představ, několikrát byl zraněný a stále čeká na ligový gól. Možná mu pomůže návrat do reprezentace a trefa do čínské sítě, která byla jeho druhým gólem v národních barvách. Společně s Krmenčíkem by mohl vytvořit nové obávané útočné duo.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud