Jandač tvoří kostru týmu. Těchto 9 hráčů může „přežít“ až do mistrovství světa

Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač oznámil první nominaci hráčů, kteří zahájí přípravu na světový šampionát. Do týmu povolal 16 hokejistů a řada z nich by měla vytvořit kostru tvořícího se mančaftu.

Untitled 2.jpg

Do Jandačovy nominace se dostal Patrik Bartošák, David Musil či Libor Šulák. Šance, že se někdo z nich dostane až na šampionát, ale nejsou příliš vysoké. V nominaci je však i devět hráčů, kteří mají už nyní k účasti na mistrovství světa hodně blízko. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Pavel Francouz

Pavel Francouz ČR.jpg

Pavel Francouz má za sebou druhou sezonu v KHL. Ta první nebyla snadná, šestadvacetiletý gólman se potýkal i se zdravotními problémy, letos se však zařadil mezi nejlepší brankáře soutěže. S úspěšností zákroků 95,3% vládl celé lize, k tomu přidal pět čistých kont a pouhé 1,43 inkasované branky na zápas.

Za reprezentaci odchytal pět zápasů a trenér Jandač s ním počítá i na blížící se šampionát. Loni se na mistrovství světa střídal s Dominikem Furchem, jaká bude jeho role letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Pětadvacetiletý obránce má za sebou první sezonu v Podolsku, kterou zvládl na výbornou. V 59 zápasech posbíral 34 kanadských bodů a patřil k nejlepším českým hráčům základní části. Formu si přenesl i do národního týmu a v šesti zápasech si připsal stejný počet bodů za tři góly a tři nahrávky. Na loňském šampionátu patřil k tahounům mužstva a stejnou roli by měl plnit i letos.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Jan Kolář

Jan Kolář.jpg

Jan Kolář se objevil poprvé na mistrovství světa v Minsku v roce 2014 a od té doby na žádném šampionátu nechyběl. Zkušený třicetiletý bek, na něhož je spoleh, má velkou šanci na konečnou nominaci i nyní. V letošním ročníku odehrál zadák Chabarovsku za reprezentaci tři zápasy, zůstane v týmu až do mistrovství?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek ČR.jpg

Sedmadvacetiletý rodák z Přerova by měl patřit k tahounům české defenzivy. Tuto roli plnil už před rokem a na šampionátu v Rusku, který byl jeho premiérovým v kariéře, patřil k tahounům. Objevil se i na zářijovém Světovém poháru a teď se bek Slovanu Bratislava chystá na další „velký“ turnaj.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Adam Polášek

Adam Polášek ČR 2.jpg

Loni hrál extraligové finále se Spartou, letos už válel v Novosibirsku. Během premiérové sezony v KHL vstřelil šest branek, přidal 22 asistencí a zařadil se mezi nejlepší české zástupce v soutěži.

Novosibirsk však těsně neproklouzl do play-off a pětadvacetiletý bek tak předčasně dohrál. Sezona pro něj ale nekončí, reprezentace na něj totiž hodně spoléhá. Na mistrovství světa sice ještě nehrál, letos ale nastoupil ke všem zápasům Euro Hockey Tour a jeho bilance 2+3 říká mnohé...

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Petr Holík

Petr Holík.jpg

Několikrát byl blízko, do konečné nominace se ale nikdy nevešel. Petr Holík se poprvé objevil v reprezentaci už v sezoně 2011/12, letos odehrál v národním týmu dalších šest zápasů a teď znovu zabojuje o účast na šampionátu. Ve Zlíně prožil další bodově úspěšný rok, chystá se na první zahraniční angažmá, jak se mu ale povede v reprezentaci?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 10

Roman Horák

Roman Horák ČR.jpg

Bývalý hráč Calgary a Edmontonu má za sebou třetí rok v Podolsku. V uplynulé sezoně posbíral 31 kanadských bodů a potvrdil, že je ve formě. Pětadvacetiletý útočník odehrál i dalších šest zápasů za národní tým a znovu zabojuje o místo v konečné nominaci na šampionát. Do té se však dosud nikdy neprotlačil…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Lukáš Radil

Lukáš Radil.jpg

Pokud bude fit, čekejte ho v týmu. Tohle je tutovka. Lukáš Radil dozrál v jednoho z lídrů národního týmu, v letošních devíti startech dal šest branek, přidal stejný počet asistencí a trenéři s ním počítají do elitních formací. Bodově se mu dařilo i ve Spartaku Moskva (33 bodů v 56 zápasech) a pokud si formu přiveze i na šampionát, můžeme od něj čekat mnohé.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna.jpg

Stejně jako třeba Radil, tak i Tomáš Zohorna odehrál v letošní reprezentační sezoně devět zápasů, ve kterých vstřelil jeden gól a přidal dvě nahrávky. Hrál i před rokem v Rusku a do statistik šampionátu se zapsal třemi brankami.

Jednu z nich vstřelil i ve čtvrtfinále proti USA. Útočník Chabarovsku, který letos posbíral 34 (13+21 ) kanadských bodů, má velkou šanci, že si na vrcholovém turnaji zahraje podruhé v řadě.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud