Jandač počítá ztráty. 6 olympioniků, kteří nepojedou na mistrovství světa

Josef Jandač začíná stavět tým pro mistrovství světa. Už nyní ale musí počítat těžké ztráty. Do Dánska totiž neodletí několik hráčů, kteří patřili k oporám olympijského týmu.

Bez názvu1.jpg

O místo v týmu bojuje Adam Musil nebo Martin Kaut, později by se mohli připojit Martin Nečas či Filip Zadina. Tým na mistrovství světa bude oproti olympijskému výběru mladší, Jandač do něj však počítá i se zkušenými hráči. Šest jich ale musí kvůli zranění oželet. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Kolář

Jan Kolář ČR2.jpg

Jednatřicetiletý obránce patřil na olympiádě ke klíčovým hráčům českého týmu. Dal gól, přidal dvě nahrávky a trenéři s ním počítali i na světový šampionát. Jan Kolář ale čtvrtou účast na mistrovství světa nejspíš nepřidá. „Stojíme o něj, ale má poměrně závažné problémy v oblasti břicha, které ho trápily v průběhu sezony i na olympiádě,“ uvedl na Kolářovu adresu Josef Jandač.

Účast opory Chabarovsku ale zcela vyloučená není. „Buď léčba zabere, a bude to k mistrovství, nebo nikoli, pak bychom s ním počítat nemohli. Jsme a budeme v kontaktu, na Honzu bychom čekali dlouho,“ potvrdil Jandač.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Tomáš Kundrátek

Tomáš Kundrátek WC.jpg

Těšil se na třetí světový šampionát v řadě, účastník Světového poháru i olympijských her se ale v Dánsku nepředstaví. Šestadvacetiletého beka Novgorodu, se kterým si zahrál play-off KHL, totiž trápí zraněné rameno. „Na 95 procent se nestihne uzdravit,“ uvedl Jandač.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Jakub Nakládal

Jakub Nakládal OH.jpg

Další citelný zásah do defenzivy. Jakub Nakládal plnil na olympiádě roli jednoho z klíčových obránců týmu a podobnou roli měl mít i v Dánsku. Jenže třicetiletý bek, který startoval na třech světových šampionátech, teď reprezentační dres neoblékne. Po dlouhé sezoně s Jaroslavlí ho totiž čeká operace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jan Kovář

Jan Kovář ČR.jpg

Pokud mohl, tak reprezentoval. Jan Kovář hrál na pěti světových šampionátech v řadě, startoval i na olympiádě a většině turnajů z kalendáře Euro Hockey Tour. Magnitogorsk, se kterým získal dva Gagarinovy poháry, má ale po sezoně a Jan Kovář ji ukončil taky. Osmadvacetiletý centr se omluvil kvůli fyzické i psychické únavě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Lukáš Radil

Lukáš Radil ČR2.jpg

Útočník Spartaku Moskva dal v základní části KHL 16 branek a přidal 22 asistencí. Výrazná produktivita se od něj čekala i na olympiádě, tam ale Lukáš Radil vyšel bodově naprázdno. A reprezentační vizitku si nezlepší ani na mistrovství světa. „Zhruba před týdnem jsme se dozvěděli, že poměrně závažné potíže zdravotní rázu trápí Lukáše Radila, který je pořád ještě v Rusku,“ uvedl kouč Jandač na adresu účastníka loňského šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna 2016 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý útočník Chabarovsku objížděl v posledních letech reprezentační akce pravidelně. Hrál na uplynulých dvou šampionátech a představil se i v Jižní Koreji. „Šampionát u něj ale padá,“ prohlásil trenér Jandač. Tomáše Zohornu, jenž v letošní sezoně KHL posbíral celkově 32 kanadských bodů, trápí zranění kotníku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud