Jamal Musiala – tohle jméno si zapamatujte. Je mu 17 let a už hraje v Bundeslize. Bayernu v něm roste poklad

Jamal Musiala – tohle jméno si zapamatujte. Je mu 17 let a už hraje v Bundeslize. Bayernu v něm roste poklad

Jamal Musiala - to jméno jste – pokud nejste fanoušky Bayernu Mnichov - (možná) ještě neslyšeli, ale brzy jej možná budete zaznamenávat stále častěji. Jde o mladičkého anglického fotbalistu, který je nyní – v 17 letech – považován za jeden z největších talentů své generace.

Jak už jméno napovídá, Jamal Musiala nemá anglické předky, byť reprezentuje kolébku fotbalu. Narodil se ve Stuttgartu. Matka je Němka, otec Nigerijec. Když mu bylo sedm let, rodina se přestěhovala do Anglie a malý Jamal nastoupil do akademie Chelsea. Tam se fotbalové vzdělával osm let, ale v roce 2019 činovníci londýnského klubu usoudili, že není dost fyzicky silný na ostrovní fotbal a pustili ho do Bayernu. Nyní tohoto rozhodnutí možná začínají litovat.

Letos v červnu se Musiala stal historicky nejmladším hráčem mnichovského velkoklubu, který nastoupil do bundesligového utkání. Bylo mu 17 let a 115 dní. O něco později se stal nejmladším střelcem klubu.

Akcie sedmnáctiletého teenagera na fotbalovém trhu rychle rostou. Bývalý trenér rezervního celku Bayernu o něm prohlásil, že je to hráč „ledově chladný a soustředěný“. Musiala je vysoký a hubený. Postavou připomíná Dele Alliho. Má výbornou techniku a ďábelskou pravou nohu. Je skvělým střelcem. Když na sobě bude pracovat stejným tempem jako dosud, brzy může být hvězdou Bundesligy.

Pokud jde o jeho reprezentační budoucnost, bude si (možná brzy) muset vybrat mezi Anglií a Německem. V mládežnických týmech vyzkoušel obě varianty, ale jakmile dostane pozvánku do seniorské reprezentace (ať už bude odkudkoli) bude muset udělat zásadní rozhodnutí. Pravděpodobnější je, že si zvolí Albion.

Jeho aktuální tržní cena podle portálu TransferMarkt činí deset milionů eur. Zřejmě to nebude dlouho trvat, a bude na dvojnásobku…

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud