Jakub Škarek a tři další čeští gólmani, kteří by mohli projít letošním draftem NHL

Českou jedničkou letošního draftu NHL se stane Filip Zadina. Produktivní útočník by ale zdaleka neměl být jediným zástupcem z české hokejové líhně, kterou si vybere některý ze zámořských klubů. Šanci mají i gólmani.

Jakub Škarek Jihlava 2.jpg
Letošním draftem NHL by mohli projít čtyři čeští brankáři. Favoritem je Jakub Škarek (Foto: Profimedia.cz)

Největší šanci z českých brankářů má Jakub Škarek. Osmnáctiletý gólman, který startoval na uplynulých dvou juniorských šampionátech, si loni odbyl extraligovou premiéru v dresu Sparty a letos dostal šanci ve „své“ Jihlavě. V odhadech draftu se dostal na první pozici mezi gólmany z Evropy a má hodně dobrou výchozí pozici. V draftu by se však mohli dočkat ještě další tři čeští brankáři. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Dostál (Kometa Brno)

Lukáš Dostál.jpg

Jedničkou mezi evropskými gólmany je Jakub Škarek. Za ním se podle odhadů umístil Amir Miftachov a na třetí pozici se dostal Lukáš Dostál. Sedmnáctiletý rodák z Brna prochází mládežnickými týmy Komety a letos si odbyl premiéru v seniorském hokeji. Zasáhl už do 17 zápasů prvoligové Třebíče a zatím si nevede vůbec zle. Taky chytá za reprezentační osmnáctku a už brzy o sobě může dát vědět v draftu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Daniel Dvořák (Hradec Králové)

Daniel Dvořák.jpg

Na desáté pozici mezi gólmany z Evropy je Daniel Dvořák. Osmnáctiletý talent z Hradce Králové je, stejně jako Dostál, brankářem české osmnáctky. V aktuální sezoně chytal za hradecké týmy do osmnácti i dvaceti let a jednou by z něj mohl vyrůst nástupce Patrika Rybára. Nebo ještě dříve odejde do zámoří?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Pavlát (Chomutov)

Šanci na draft má i Dominik Pavlát, který se mezi gólmany umístil na čtrnácté pozici. Osmnáctiletý brankář má za sebou extraligový debut v dresu chomutovských Pirátů, s nimiž na přelomu roku podepsal dlouholetý kontrakt. Premiéru si odbyl v zápase s Plzní, ze hry šel ale už po 26. minutách a čtyřech inkasovaných brankách. Kouč Vladimír Růžička mu však důvěřuje. „Bude dál pracovat a do brány ještě určitě půjde,“ slíbil.

Doporučujeme

Články odjinud