Aleš Chvalovský - Účastník olympijských her v Sydney byl členem zlaté party českých lvíčat, která v roce 2002 vyhrála „malé“ EURO ve Švýcarsku. V mládí se zkoušel prosadit ve Slavii či Liverpoolu, později se dostal do rezervy Stuttgartu, nejdelší část kariéry ale strávil v Blšanech, za které odchytal 155 ligových duelů. V zápase s Jabloncem jej překonal pouze Miroslav Vodehnal. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Bílek - Současný člen sportovního vedení pražské Slavie právě v sezoně 2003/04 odstartoval svou ligovou kariéru. V Blšanech vydržel dva a půl roku, po kterých zamířil do Liberce, s nímž získal i titul. Působil také v německém Kaiserslauternu, zahrál si v Polsku a v roce 2014 přišel do Slavie, se kterou v ročníku 2016/17 vyhrál ligu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Michal Polodna - Bývalý útočník odstartoval ligovou kariéru v Bohemians 1905. V sezoně 2003/04 však nastupoval v dresu Blšan, kterým výraznou měrou pomohl k výhře nad Jabloncem. V utkání dal dvě branky z celkových šesti, které vstřelil v tehdejším ročníku. Shodou okolností, později si zahrál i za Příbram. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jozef Weber - Za Cheb, Drnovice a Jablonec odehrál 370 ligových zápasů. Nejdelší část kariéry Jozef Weber působil právě u severočeského týmu, který později i trénoval. Působil taky v Karviné a v současné době stojí na trenérské lavičce Mladé Boleslavi. Foto: MAZAC PAVEL / CNC / Profimedia
7
Fotogalerie

Jako v dobách koronaviru. Podívejte se, kteří hráči zažili návštěvu 51 diváků v Příbrami

Koronavirus nepustí fanoušky na fotbalové tribuny. Na stadionech to tak bude vypadat jako před lety, kdy Blšany měly svůj azyl v Příbrami.

Fanoušci Blšany BERANEK MICHAL CNC Profimedia.jpg

Fotbalová Fortuna liga se chystá na svůj restart, který však proběhne bez fanoušků. Spoustě lidí se tak ihned vrátí vzpomínky na „památné“ utkání mezi Blšany a Jabloncem (3:1), které se v sezoně 2003/04 odehrálo v Příbrami před zraky pouhých 51 fanoušků. Víte, kteří hráči byli tehdy u toho? Vybrali jsme tři fotbalisty z každého týmu. Najdete je v následujících kapitolách.

Foto: BERANEK MICHAL / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 7

Aleš Chvalovský

Aleš Chvalovský.jpg

Účastník olympijských her v Sydney byl členem zlaté party českých lvíčat, která v roce 2002 vyhrála „malé“ EURO ve Švýcarsku. V mládí se zkoušel prosadit ve Slavii či Liverpoolu, později se dostal do rezervy Stuttgartu, nejdelší část kariéry ale strávil v Blšanech, za které odchytal 155 ligových duelů. V zápase s Jabloncem jej překonal pouze Miroslav Vodehnal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Jiří Bílek

Jiří Bílek Blšany Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Současný člen sportovního vedení pražské Slavie právě v sezoně 2003/04 odstartoval svou ligovou kariéru. V Blšanech vydržel dva a půl roku, po kterých zamířil do Liberce, s nímž získal i titul. Působil také v německém Kaiserslauternu, zahrál si v Polsku a v roce 2014 přišel do Slavie, se kterou v ročníku 2016/17 vyhrál ligu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Michal Polodna

Michal Polodna Blšany Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý útočník odstartoval ligovou kariéru v Bohemians 1905. V sezoně 2003/04 však nastupoval v dresu Blšan, kterým výraznou měrou pomohl k výhře nad Jabloncem. V utkání dal dvě branky z celkových šesti, které vstřelil v tehdejším ročníku. Shodou okolností, později si zahrál i za Příbram.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Jozef Weber

Jozef Weber Jablonec MAZAC PAVEL CNC Profimedia.jpg

Za Cheb, Drnovice a Jablonec odehrál 370 ligových zápasů. Nejdelší část kariéry Jozef Weber působil právě u severočeského týmu, který později i trénoval. Působil taky v Karviné a v současné době stojí na trenérské lavičce Mladé Boleslavi.

Foto: MAZAC PAVEL / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Adrián Guľa

Adriáan Gula Jablonec BERANEK MICHAL CNC Profimedia.jpg

Dres Jablonce tehdy v 11 duelech oblékl i současný kouč plzeňské Viktorky Adrián Guľa, jenž dříve jednu sezonu působil i v Opavě. Po konci v Jablonci zamířil do Půchova, poté si zahrál taky za Žižkov nebo Inter Bratislava.

Foto: BERANEK MICHAL / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Ondřej Herzán

Ondřej Herzán Jablonec BERANEK MICHAL CNC Profimedia.jpg

Za Jablonec tehdy hráli taky Radek Čížek, Michal Kordula nebo Ondřej Herzán. Ten v roce 2004 zamířil do Sparty, ale na Letné se moc neprosadil. Poté si zahrál taky za Kladno a České Budějovice.

Foto: BERANEK MICHAL / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud