Jak vypadá budoucnost Sparty? 5 hráčů, na kterých chce začít stavět

Jak vypadá budoucnost Sparty? 5 hráčů, na kterých chce začít stavět

Jak vypadá budoucnost Sparty? 5 hráčů, na kterých chce začít stavět

Sparta v létě přivedla jedenáct nových hráčů. Jenže ne všichni splnili vysoká očekávání a v letenském týmu nastanou další změny. Na kom chce Andrea Stramaccioni stavět?

Jonathan Biabiani, Tal Ben Chaim, Marc Janko. Ti všichni měli patřit k nejlepším hráčům ligy. K tomu přišel Rio Mavuba z Lille, dorazil Semih Kaya z Galatasaraye. Zdálo se, že Sparta buduje nezastavitelnou mašinu. Jenže ta se nerozjela a Stramaccioni plánuje další změny. „Je nás tu moc, vždyť proti Jihlavě bylo osm hráčů mimo nominaci. Budeme muset zúžit tým a dát šanci mladším, na kterých chceme stavět,“ prohlásil. Koho měl na mysli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Martin Dúbravka

Martin Dúbravka Sparta  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

V létě se přetahoval o místo mezi třemi tyčemi s Tomášem Koubkem. Ten však zamířil do Rennes, a tak se Martin Dúbravka stal pevnou jedničkou mezi třemi tyčemi. Slovenský reprezentant je oporou letenského týmu a v každém zápase „vytahuje“ velmi důležité zákroky. Sparta se na něj může spolehnout.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Václav Kadlec

Václav Kadlec Sparta 4.jpg

Loni přišel jako nejdražší hráč v ligové historii, na Letné se od něj ale čekalo víc. Zdálo se, že ho trenér Stramaccioni zatratil, Václav Kadlec měl namířeno do Nizozemska, poté ale zabojoval o svou šanci a dostal důvěru. V zápase v Teplicích dal dva góly, v Jablonci se sice zranil, rychle se dal ale do pořádku a o víkendu rozhodl duel s Jihlavou. V tom navíc poprvé vedl tým jako kapitán.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Sparta přivedla několik zkušených záložníků. Stramaccioni však nezapomněl ani na Michala Sáčka, na kterém chce do budoucna stavět. V letošním ročníku zasáhl do deseti zápasů, z toho byl šestkrát v základní sestavě. Jeho pozice by na jaře měla ještě zesílit.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Josef Šural

Josef Šural Kadlec Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Stramaccioni si přivedl řadu zahraničních posil a Josef Šural se v úvodu sezony dostal na vedlejší kolej. Poprvé si zahrál až v utkání třetího kola a zahrál si 18 minut proti Liberci. O desátého kola však nechyběl v základní sestavě, dal hattrick Jablonci, trefil se i proti Baníku a Zlínu a dokonce navlékl kapitánskou pásku.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Lukáš Štetina

Lukáš Štětina Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Jedna z letních posil, která se opravdu vyplatila. Slovenský reprezentační obránce přišel na Letnou z Dukly a patří k pevným článkům základní sestavy. Od osmého kola nechyběl na hřišti ani jednu minutu a v duelu s Baníkem se dokonce prosadil gólově. Stramaccioni na něm chce stavět i dál.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud