Vybíráte nové pánské kopačky? Zjistěte, jaké různé druhy existují

Je jednou z vašich zálib hraní fotbalu? Pokud ano, jistě vás zaujme kolekce kopaček od značek Puma a Sprandi, které jsou k dostání v prodejnách a na e-shopu CCC.

Při nákupu kopaček byste si měli zodpovědět tyto otázky. Na jakém povrchu budete hrát? Jaký materiál svršku upřednostňujete? V neposlední radě je důležité také to, aby pánské kopačky byly pohodlné.

Povrch, na kterém budete hrát

Nejdůležitějším kritériem při výběru je terén, na kterém budete hrát. Existuje hned několik druhů kopaček, z nichž každý je vhodný pro jiný typ povrchu. 

  • Kopačky s kolíky – Využijete je v případě mokrého a blátivého počasí na podzim. Na podrážce mají většinou šest vyměnitelných kolíků.
  • Fotbalová obuv na měkké přírodní povrchy (lisokolíky) – Na jejich podrážce najdete šest kovových kolíků, které doplňuje čtyři až šest lisovaných plastových.
  • Kopačky na pevné přírodní povrchy (lisovky) – Tyto fotbalové boty jsou určené na suchou přírodní trávu. Jedná se o nejprodávanější a nejčastěji využívaný typ kopaček. Na podrážce se nacházejí různě dlouhé lisované špunty, proto se těmto kopačkám říká i lisovky.
  • Kopačky na umělou trávu – Podobají se kopačkám na klasickou trávu, ale v porovnání s nimi mají více plastových špuntů, které jsou všechny stejně dlouhé. Tyto kopačky můžete bez obav použít i na mokrou umělou trávu.
  • Fotbalové kopačky na umělý povrch (turfy) – Na jejich podrážce se nachází spousta drobných gumových špuntů, které zajišťují maximální stabilitu a snižují tlak na chodidlo.
  • Sálové boty na fotbal – Tyto kopačky jsou ideální volbou na parkety a pogumované halové povrchy. Mají hladkou podrážku, která skvěle udržuje kontakt s povrchem.

Materiál, ze kterého jsou boty na fotbal vyrobeny

Důležitý je i materiál, ze kterého jsou kopačky vyrobené. Vybírat můžete mezi kůží a syntetikou. Kožené kopačky jsou pohodlné a prodyšné a dobře sedí na noze. Syntetické boty na fotbal jsou lehké a voděodolné a snadno se udržují.

Kopačky jsou k dispozici v různých designových provedeních, a tak si můžete vybrat takové, které se vám líbí. Nakoupit můžete na e-shopu CCC.

Top videa

Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný

Nejčtenější články

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Měli dostat šanci? 4 Češi z NHL, kteří mohli přijet na mistrovství světa

Hokejová reprezentace letos stála o řadu posil z NHL, zpoza Atlantiku ale přilétla spousta omluvenek. Další hráče „zavrhli“ stavitelé národního týmu.

21.  5.  2023 | |2 N/A
Petr Sobol
Hokejová reprezentaceNHLHokej
Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejdou

Zbrojovka je na dně. Podívejte se, kteří klíčoví hráči Brna po sestupu odejd…

Zbrojovka vstoupila do sezony dobře, jaro ale totálně zpackala a vrací se zpátky do druhé ligy. Tým teď čeká velká přestavba.

30.  5.  2023 |
Petr Sobol
Zbrojovka BrnoPřestupyFotbal
Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baníku

Žhavá letní přestupová trasa. 5 hráčů, kteří mohou odejít ze Slavie do Baník…

Ostravskému Baníku letošní sezona vůbec nevyšla. Tým bude potřebovat posily. A hledá je ve Slavii.

1.  6.  2023 |
Petr Sobol
Baník OstravaSlavia PrahaPřestupyFotbal

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com