Jak to vidí bookmakeři? 5 klubů z NHL, do kterých „posílají" Jaromíra Jágra

Jaromír Jágr stále neví, kde bude hrát. Extraliga dnes začíná, start nové sezony NHL se blíží, český veterán je ale stále bez práce. Přesto se všeobecně očekává, že se vrátí do zámoří.

Konec na Floridě ho zaskočil. Mělo se však za to, že brzy sežene nový flek a bude pokračovat v NHL. Jenže to se dosud nestalo a Jágrovi se krátí čas. Sázkové kanceláře vypisují kurzy na to, kde bude legendární osmašedesátka působit, objevují se české i ruské destinace, ale nejreálněji se stále jeví návrat za Atlantik. Pět klubů, které bookmakeři favorizují (vycházíme z prognóz Fortuny, například Tipsport má úplně jiné pořadí a mezi největší favority zařadil i New Jersey, Ottawu a San Jose), najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

New York Rangers

Jaromír Jágr NYR.jpg

Tohle by byl návrat do dobře známých míst. Jágr přišel do New Yorku Rangers v průběhu sezony 2003/04 z Washingtonu a v klubu vydržel do roku 2008, než zamířil do Omsku. Patřil k tahounům mužstva, ale hlavní úkol, kterým byl zisk Stanley Cupu, nesplnil. V New Yorku si ho však stále váží a fanoušci by ho určitě přijali všemi deseti. Navíc by si znovu zahrál ve špičkovém klubu s těmi nejvyššími ambicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Vegas Golden Knights

Jaromír Jágr Vegas.jpg

Jágr a Vegas? To spojení se objevovalo ještě předtím, než letošní nováček vtrhl na mapu NHL. Není žádným tajemstvím, že česká legenda má k městu hazardu blízko, hrát za Golden Knights by pro něj byla výzva. Stal by se tváří klubu, byl by lákadlem pro fanoušky a na ledě by měl stále klíčovou roli. K tomuto spojení ale zatím nedošlo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Montreal Canadiens

Jaromír Jágr Plekanec.jpg

Jedním z favorizovaných klubů na zisk Jágrových služeb je Montreal. Český veterán totiž ještě nikdy nehrál v žádném kanadském celku a tato výzva ho stále láká. Canadiens jsou rok co rok považováni za jednoho z favoritů NHL, na Stanley Cup ale nedosáhli už řadu let. Klub má výborné fanoušky, kteří hokeji rozumí, Jágra by vřele přivítali. Stejně jako Tomáš Plekanec, jemuž minulý ročník nevyšel, a spolupráce s českou osmašedesátkou by ho mohla zase nakopnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Arizona Coyotes

Jaromír Jágr Dallas 2.jpg

Tato možnost se zatím nikde neobjevila, podle bookmakerů je ale hodně reálná. Arizona tápe, je jedním z nejhorších organizací NHL, netěší se velkému zájmu fanoušků a hledá cestu, jak z toho všeho ven. Klíčem by mohl být Jágr, který by dodal nový impuls kabině i příznivcům Coyotes. Mladému týmu, který navíc přišel o lídra Shanea Doana, by měl co nabídnout.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Calgary Flames

Jaromír Jágr Florida 5.jpg

Favoritem číslo jedna je Calgary. Ve Flames by plnil podobnou roli jako měl na Floridě, vedl by mladší a nesmírně talentované spoluhráče. Navíc je to Kanada a ta ho stále láká. Náznaky jednání potvrdil i Jágr, generální manažer Calgary ale hovoří jinak. „Nevím, odkud se ty řeči vzaly, nikdy jsme neudělali prohlášení, že bychom hledali to nebo to,“ prohlásil Brad Treliving. Tyto dveře ale ještě nemusí být definitivně zabouchnuté.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud