Jak Slavia řeší náhradu za Koláře: Dvojka z EURA i tři brankáři na hostování

Ondřej Kolář stále zůstává brankářem Slavie. Ovšem jak dlouho v Edenu ještě vydrží? Klub už musí přemýšlet o jeho možné náhradě.

Šestadvacetiletý Kolář je považován za jednu z největších ligových hvězd. Prezentuje se skvělými výkony, které předvádí i v evropských pohárech, a Slavii je jasné, že z Edenu může odejít. Kdo by jej v tom případě nahradil? Čtyři brankáře, kteří patří Slavii, a kteří by jej jednou mohli zastoupit, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Olomouc Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý gólman si odbyl ligovou premiéru v sezoně 2018/19, kdy odchytal první zápas za Olomouc. V dalším ročníku přidal 16 startů a loni už odchytal třicet duelů. Aleš Mandous se zařadil mezi nejlepší gólmany celé ligy, nakoukl do reprezentace a dokonce byl českou brankářskou dvojkou na EURU. Není divu, že okolo něj nějakou dobu kroužila Slavia, která jej nakonec přivedla v létě, přičemž na Hanou poslala Jana Stejskala a deset milionů korun. Pokud Kolář ze Slavie odejde, tak by jej měl nahradit právě Mandous. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Matyáš Vágner (Vlašim)

Matyáš Vágner Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Mladý gólman na svou premiéru ve slávistickém dresu nikdy nezapomene. Do brány se totiž dostal v duelu Evropské ligy na půdě Rangers, kde nahradil zraněného Ondřeje Koláře. Osmnáctiletý Matyáš Vágner obstál, nedostal gól a sešívaným pomohl k postupu do čtvrtfinále. Poté si odbyl i ligovou premiéru a čistým kontem pomohl k výhře s Opavou. Jenže v dalším duelu se Zbrojovkou dostal červenou kartu, hřiště opouštěl v slzách a od té doby už se do brány nedostal. Aktuálně sbírá zkušenosti v druholigové Vlašimi, v Edenu s ním ale do budoucna určitě počítají. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Jan Stejskal (Olomouc)

Jan Stejskal 21 Ota Bartovský  MAFRA  Profimedia.jpg

V září tomu bude rok, co Jan Stejskal odešel z Mladé Boleslavi do Slavie. V sešívaném dresu ale odchytal jediný duel v květnu proti Jablonci (1:1). Bylo jasné, že se přes Ondřeje Koláře nedostane ani v tomto ročníku, a tak odešel sbírat zkušenosti do Olomouce, která o něj stála už dříve. Čtyřiadvacetiletý Stejskal zamířil do Sigmy na roční hostování, v úvodním kole ale dostal přednost Slovák Matúš Macík. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jakub Markovič (Pardubice)

Jakub Markovič 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2019/20 odchytal za Slavii dva ligové duely a neinkasoval v nich ani jeden gól. Více prostoru ale od té doby dvacetiletý gólman v Edenu nedostal. Loni byl na hostování v Mladé Boleslavi, ovšem mezi tři tyče se podíval jen jednou. V létě proto odešel na dvouleté hostování do Pardubic, i tam ho ale čeká tvrdý boj o místo. Úvodní duel východočeského týmu proti Karviné odchytal Jiří Letáček. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud