Jak Slavia hledá náhradu za Stancia? Dán zklamal, jedničkou je uzdravený Provod

Slavii v zimě opustil Nicolae Stanciu, který zamířil do Číny. V Edenu věděli, že nahradit jej nebude vůbec snadné.

Nicolae Stanciu patřil ke klíčovým hráčům Slavie a mezi nejlepší fotbalisty celé ligy. Jak se v Edenu vypořádali s jeho odchodem? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Lukáš Provod 

profimedia-0672298492.jpg

Dlouho byl zraněný. Přišel o EURO a Slavii hodně chyběl. Lukáš Provod už je ale zpátky, koleno mu drží a rychle se dostává do předešlé formy. Pětadvacetiletý Provod odehrál uplynulé dva ligové zápasy a v Plzni vydržel na hřišti až do 86. minuty. Nastoupil na Stanciově pozici a vedl si velmi dobře. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ondřej Lingr 

GetFile - 2022-04-04T102623.042.jpg

Když do Slavie v létě roku 2020 přicházel, byl považován za možného Stanciova nástupce. Rumuna v několika zápasech nahradil a někdy byl i lepší než on, jeho současná pozice je ale trošku jinde. Třiadvacetiletý Ondřej Lingr, který se dostal i do reprezentace, je ohromně nebezpečný ve vápně a s 13 góly je společně s ostravským Ladislavem Almásim nejlepším střelcem ligy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Mads Emil Madsen 

profimedia-0660383658.jpg

Tento nákup se Slavii zatím moc nevyplácí. Čtyřiadvacetiletý dánský záložník Mads Emil Madsen přišel do Edenu v létě z rakouského Lince, na hřišti toho ale ještě tolik neukázal. Během podzimu se rozkoukával, ovšem příliš prostoru nedostává ani na jaře a na to, že by měl nahradit Stancia, to zatím moc nevypadá. Do hry chodí převážně z lavičky náhradníků, na kontě má zatím dvanáct ligových startů a dvě nahrávky. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Petr Ševčík 

GetFile - 2022-04-04T102716.690.jpg

Pamatujete na loňské EURO? Petr Ševčík předváděl na turnaji velmi dobré výkony, jenže od té doby jej zase provází zdravotní problémy. Letos si v lize připsal jen jedenáct startů, na jaře byl ve hře dosud jen třikrát. Naposledy se představil v únorovém duelu proti Bohemians a od té doby je kvůli zranění znovu mimo hru. Stancia by určitě dokázal zastoupit, v Edenu se na něj ale nyní nemohou spolehnout. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud