Jak sešívaní přicházejí o klenoty. 4 vynikající hráči, kteří ze Slavie odešli příliš brzy

Slavia si v posledních letech vybudovala hodně silnou pozici. Čas od času to ale v Edenu zaskřípe.

Hráči jako Tomáš Souček, Vladimír Coufal, Nicolae Stanciu nebo Jan Kuchta ve Slavii odvedli kus práce, a tak bylo jasné, že dřív nebo později zamíří vstříc lukrativnímu zahraničnímu angažmá. Čtyři hráči ale v nedávné době opustili sešívanou družinu příliš brzy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 5

Pavel Bucha 

Pavel Bucha Slavia Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg

Psala se sezona 2017/18, když Pavel Bucha debutoval v české lize. Tehdy odehrál pět zápasů za Slavii, ve které se dostal dokonce do základní sestavy. Jenže po konci ročníku v té době dvacetiletý záložník v Edenu vypověděl smlouvu a zadarmo odešel do Plzně.

Co se tehdy stalo? Slávistický odchovanec chtěl do smlouvy výstupní klauzuli ve výši 1,5 milionu eur, vedení Slavie ale nesouhlasilo a Bucha neprodloužil smlouvu. Poté byl přeřazen do juniorky a s týmem neodcestoval na soustředění. Celý spor se táhl ještě dlouho, Bucha poté hrál v Mladé Boleslavi a teď patří k oporám plzeňské Viktorky. 

FotoJaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Petar Musa 

Petar Musa Slavia ICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý chorvatský útočník debutoval v lize v barvách Liberce. V první polovině ročníku 2019/20 nastřílel sedm branek, a tak si ho v zimě předčasně stáhla Slavia, které patřil. Na jaře přidal dalších sedm branek a společně s Liborem Kozákem získal korunu pro krále střelců.

Čekalo se, že se v Edenu stane útočníkem číslo jedna, v dalším ročníku zasáhl do 14 ligových duelů a dal čtyři branky, ve Slavii si ale nezískal pevnou pozici, a tak na začátku roku 2021 odešel hostovat do Unionu Berlín. Na startu loňské sezony přidal další dva starty za Slavii, následně však zamířil do portugalské Boavisty a loňský ročník končil s jedenácti ligovými zásahy. Boavista na něj v květnu uplatnila opci, poté ho ale prodala za pět milionů eur Benfice.  

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Denis Alijagič 

Denis Alijagič Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni na podzim byl hitem. Devatenáctiletý Denis Alijagič řádil ve druhé lize a za půl roku ve Vlašimi nastřílel 11 branek. V zimě se vrátil do Slavie a v Edenu si od něj hodně slibovali. Mladý forvard se ale nevešel do sešívaného kádru a vůbec mu nevyšlo ani hostování v Liberci. V červnu si pak člen reprezentační jednadvacítky plácl s řeckým Olympiakosem, se kterým podepsal smlouvu na tři roky. 

„Denis vyjádřil velké přání odejít do ciziny. Vzhledem k tomu, že přišla velmi zajímavá nabídka a hráč neměl hlavu nastavenou na to, aby se popral o pozici ve Slavii, rozhodli jsme se ho uvolnit,” řekl pro slávistický web sportovní ředitel klubu Jiří Bílek. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Daniel Samek 

Daniel Samek Slavia 21.jpg

Osmnáctiletý záložník si odbyl ligovou premiéru v ročníku 2020/21, tehdy si však připsal jen dva starty. Loni už zasáhl do 19 ligových duelů a sezonu končil se třemi góly a stejným počtem nahrávek. Daniel Samek odehrál parádní podzim, během něhož patřil i do základní sestavy Slavie. Jaro už ale tak dobré neměl a v létě mířil na hostování do Mladé Boleslavi. Jenže pak do hry vstoupilo italské Lecce, které do Edenu poslalo dva miliony eur a Samek bude hrát v Serii A. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud