Marek Havlík (28 let, záložník)  Odchovanec kroměřížského fotbalu Marek Havlík se v roce 2013 přesunul z Hané na Slovácko a od té doby až dodnes hájí barvy uherskohradišťského klubu. Osmadvacetiletý záložník odehrál už 303 ligových zápasů a jeho start v nejvyšší soutěži byl impozantní. V sezoně 2012/13 zvládl jediné střetnutí, ale od dalšího ročníku už sbíral starty mezi elitou pravidelně. Padesátý ligový zápas odehrál, když mu bylo dvacet let, jeden měsíc a 14 dní, na stovce byl už o necelé dva roky později a je pátým nejmladším hráčem, který tuto metu pokořil. Na hranici dvou stovek zápasů se pak dostal jako absolutně nejmladší hráč v dějinách ligy. V aktuální sezoně září – se šesti vstřelenými góly v 15 zápasech je nejlepším kanonýrem mužstva a patří k ligové elitě. Po sezoně mu v Uherském Hradišti vyprší smlouva a o jeho služby bude bezpochyby velký zájem.
 Daniel Holzer (28 let, záložník)  Jak by se měl zachovat kapitán potápějící se lodi jménem Baník? Zůstat na palubě až do konce. Tak to vnímali ostravští fanoušci, jenže Daniel Holzer byl v roce 2016 jiného názoru a šel za svým snem, kterým byl přestup do Sparty. Ta za něj zaplatila požadovaných deset milionů korun a tehdy dvacetiletý záložník patřil letenskému týmu. Moc toho ale za Spartu neodehrál - konkrétně jen 13 ligových utkání. V sezoně 2017/18 byl na hostování ve Zlíně, a protože si ani pak nevybojoval místo v kádru, vrátil se zpátky do Baníku, který ho ze smlouvy na Letné vyplatil. V mateřském klubu pobyl tři sezony a nyní je už třetím rokem hráčem Slovácka, kde patří k oporám mužstva. Na podzim nastoupil do 15 zápasů, dal jeden gól a na jeden nahrával. V létě mu vyprší tříletý kontrakt – prodlouží v Uherském Hradišti, nebo se posune o dům dál?
 Jan Kalabiška (36 let, obránce)  Šestatřicetiletý veterán Jan Kalabiška už toho má hodně za sebou, ale i v pokročilém fotbalovém věku stále prokazuje vysokou kvalitu. Před tím, než se v roce 2018 stal hráčem Slovácka, působil v Příbrami, Brně, Mladé Boleslavi a Karviné, velkou část kariéry ale strávil ve slovenské Senici. Gólově nejpovedenější sezonu v české lize zažil jako hráč Karviné. V ročníku 2017/18 dal tehdy v 28 zápasech pět branek. V minulých pěti letech v dresu Slovácka se ale také činil a v souhrnu v nich zaznanemal 19 gólů. V současném ročníku se trefil dvakrát. Celkem má na kontě 279 ligových střetnutí, 35 branek a 21 nahrávek. V Uherském Hradišti má podepsanou smlouvu do konce sezony, ale zřejmě ji prodlouží aspoň o rok.
 Michal Kadlec (38 let, obránce)  Bez Michala Kadlece si v posledních sezonách nelze sestavu Slovácka představit. Osmatřicetiletý veterán má pořád na českou soutěž hodně slušnou kvalitu a na tom, že je mužstvo z Uherského Hradiště na třetím místě tabulky, má nemalou zásluhu. V aktuálním ročníku odehrál všech 16 ligových zápasů, pravidelně začíná v základní jedenáctce a na hřišti bývá až do poslední minuty. Na konci ročníku mu skončí smlouva, ale v Uherském Hradišti zřejmě budou hodně stát o to, aby aspoň ještě rok pokračoval.
5
Fotogalerie

Jak se změní sestava Slovácka? 5 klíčových hráčů, kterým na konci sezony vyprší v klubu smlouva

Fotbalisté Slovácka v uplynulých třech sezonách neskončili nikdy hůře než na páté příčce tabulky a také v současném ročníku potvrzují, že mezi ligovou elitou nejsou náhodou. V Uherském Hradišti však mohou nastat velké změny.

Slovácko je po 16 odehraných ligových kolech na skvělém třetím místě tabulky. Tým trenéra Martina Svědíka si může na jaře vybojovat místo v evropských pohárech, s jakým celkem by však klub mohl do další sezony nastoupit, to je zatím ve hvězdách, protože řadě klíčových hráčů týmu v létě vyprší platné smlouvy nebo hostování. O které borce jde, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 6

Matěj Valenta (23 let, záložník)

Matěj Valenta-Slovácko (2).jpg

Záložník Matěj Valenta je odchovancem Slavie, v jejímž dresu debutoval v nejvyšší soutěži dospělých v sezoně 2018/19. Naskočil však jen na osm minut do jediného utkání a od té doby se v sešívaném dresu na hřišti neobjevil.

Pražané ho poslali na hostování do Ústí nad Labem a posléze prodali do Českých Budějovic, kde se mu hodně dařilo. Dokonce tak, že opět přilákal pozornost Slavie, která ho z jihu Čech koupila loni v létě zpět. Už v září byl však vyexpedován na hostování do Liberce, kde strávil minulý ročník.

Ani před tím současným se v Edenu nedostal do kádru, takže byl zapůjčen do léta 2024 konkurenci, tentokrát Slovácku. V Uherském Hradišti si vede výborně – na podzim nastoupil do 14 ligových zápasů, z toho desetkrát v základní sestavě, dal dvě branky a dvakrát získal ocenění pro nejlepšího hráče utkání.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Havlík (28 let, záložník)

Marek Havlík1.jpg

Odchovanec kroměřížského fotbalu Marek Havlík se v roce 2013 přesunul z Hané na Slovácko a od té doby až dodnes hájí barvy uherskohradišťského klubu. Osmadvacetiletý záložník odehrál už 303 ligových zápasů a jeho start v nejvyšší soutěži byl impozantní. V sezoně 2012/13 zvládl jediné střetnutí, ale od dalšího ročníku už sbíral starty mezi elitou pravidelně. Padesátý ligový zápas odehrál, když mu bylo dvacet let, jeden měsíc a 14 dní, na stovce byl už o necelé dva roky později a je pátým nejmladším hráčem, který tuto metu pokořil. Na hranici dvou stovek zápasů se pak dostal jako absolutně nejmladší hráč v dějinách ligy.

V aktuální sezoně září – se šesti vstřelenými góly v 15 zápasech je nejlepším kanonýrem mužstva a patří k ligové elitě. Po sezoně mu v Uherském Hradišti vyprší smlouva a o jeho služby bude bezpochyby velký zájem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Daniel Holzer (28 let, záložník)

Daniel Holzer-Slovácko1.jpg

Jak by se měl zachovat kapitán potápějící se lodi jménem Baník? Zůstat na palubě až do konce. Tak to vnímali ostravští fanoušci, jenže Daniel Holzer byl v roce 2016 jiného názoru a šel za svým snem, kterým byl přestup do Sparty. Ta za něj zaplatila požadovaných deset milionů korun a tehdy dvacetiletý záložník patřil letenskému týmu. Moc toho ale za Spartu neodehrál - konkrétně jen 13 ligových utkání.

V sezoně 2017/18 byl na hostování ve Zlíně, a protože si ani pak nevybojoval místo v kádru, vrátil se zpátky do Baníku, který ho ze smlouvy na Letné vyplatil. V mateřském klubu pobyl tři sezony a nyní je už třetím rokem hráčem Slovácka, kde patří k oporám mužstva. Na podzim nastoupil do 15 zápasů, dal jeden gól a na jeden nahrával. V létě mu vyprší tříletý kontrakt – prodlouží v Uherském Hradišti, nebo se posune o dům dál?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Kalabiška (36 let, obránce)

Jan Kalabiška.jpg

Šestatřicetiletý veterán Jan Kalabiška už toho má hodně za sebou, ale i v pokročilém fotbalovém věku stále prokazuje vysokou kvalitu. Před tím, než se v roce 2018 stal hráčem Slovácka, působil v Příbrami, Brně, Mladé Boleslavi a Karviné, velkou část kariéry ale strávil ve slovenské Senici.

Gólově nejpovedenější sezonu v české lize zažil jako hráč Karviné. V ročníku 2017/18 dal tehdy v 28 zápasech pět branek. V minulých pěti letech v dresu Slovácka se ale také činil a v souhrnu v nich zaznanemal 19 gólů. V současném ročníku se trefil dvakrát. Celkem má na kontě 279 ligových střetnutí, 35 branek a 21 nahrávek. V Uherském Hradišti má podepsanou smlouvu do konce sezony, ale zřejmě ji prodlouží aspoň o rok.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Michal Kadlec (38 let, obránce)

Michal Kadlec-Slovácko.jpg

Bez Michala Kadlece si v posledních sezonách nelze sestavu Slovácka představit. Osmatřicetiletý veterán má pořád na českou soutěž hodně slušnou kvalitu a na tom, že je mužstvo z Uherského Hradiště na třetím místě tabulky, má nemalou zásluhu. V aktuálním ročníku odehrál všech 16 ligových zápasů, pravidelně začíná v základní jedenáctce a na hřišti bývá až do poslední minuty. Na konci ročníku mu skončí smlouva, ale v Uherském Hradišti zřejmě budou hodně stát o to, aby aspoň ještě rok pokračoval.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud