Asger Sørensen  Sedmadvacetiletý dánský bek přišel do Sparty v létě roku 2022 z Norimberku. Ihned se zabydlel v základní sestavě, je defenzivní jistotou, navíc umí dávat i góly. Na Letné má víceletou smlouvu, v klubu jsou s ním nadmíru spokojeni. Umí být správným lídrem.

Asger Sørensen
Sedmadvacetiletý dánský bek přišel do Sparty v létě roku 2022 z Norimberku. Ihned se zabydlel v základní sestavě, je defenzivní jistotou, navíc umí dávat i góly. Na Letné má víceletou smlouvu, v klubu jsou s ním nadmíru spokojeni. Umí být správným lídrem.

 Filip Panák  Když do Sparty přicházel z Karviné, byl zraněný. Dlouho nehrál, dal se ovšem do pořádku a vrátil se ve velkém stylu. Filip Panák je považován za jednoho z nejlepších defenzivních ligových hráčů, na hřišti se pohybuje na velkém prostoru. Stejně jako Sørensen, i osmadvacetiletý Panák patří k lídrům.
 James Gomez  Do sparty přišel v červenci, moc toho ale zatím neukázal. Když už byl na hřišti, tak chyboval a působil nevýrazně. Přesto by nad ním u ligového šampiona neměli lámat hůl. Dvaadvacetiletý James Gomez přišel z Dánska a potřebuje čas na aklimatizaci. Nestál malé peníze, Gambie jej vzala na Africký pohár národů. Ještě se může chytit.
 Patrik Vydra  V tomto ročníku byl na place třikrát, celkem má na kontě 11 ligových startů. Je mu dvacet let, našlápnuto má hodně dobře. V zimě se spekulovalo o jeho hostování, Patrik Vydra ale prozatím zůstává ve Spartě. Na Letné s ním do budoucna rozhodně počítají.
 Jakub Uhrinčať  Nejnovější posila Sparty. Dvaadvacetiletý slovenský bek bude na jaře hrát za sparťanský B tým, v létě by se však mohl zabydlet v áčku. Pražané nepřivádí žádného zajíce v pytli, naopak, Jakub Uhrinčať patřil k oporám Banské Bystrice. Poslední dvě sezony hrál pravidelně slovenskou ligu, zasáhl do 44 zápasů a dal tři góly. Sparta jej získala na hostování s opcí.
5
Fotogalerie

Jak se Sparta připravuje na odchody Krejčího a Vitíka? Podívejte se, kdo je může nahradit

Sparťanští fanoušci mají obavy. Bojí se, kdo bude řídit zadní řady, až zvednou kotvy Ladislav Krejčí s Martinem Vitíkem. Při pohledu na soupisku je ale jasné, že je pražský klub na tento krok připraven.

Ladislav Krejčí je lídrem sparťanské defenzivy. Na ruce má kapitánskou pásku, klíčový je na hřišti i v kabině. Až odejde, bude to bolet. Stejně jako v případě Martina Vitíka. Klidně se může stát, že někdo z nich zmizí už v zimě, nejpozději v létě už nejspíš ano.

Je Sparta na jejich ztráty připravena? Je! V záloze má totiž hned několik variant, díky kterým bude tým trenéra Briana Priskeho v defenzivě i nadále hodně silný. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Asger Sørensen

Bez názvu.jpg

Sedmadvacetiletý dánský bek přišel do Sparty v létě roku 2022 z Norimberku. Ihned se zabydlel v základní sestavě, je defenzivní jistotou, navíc umí dávat i góly. Na Letné má víceletou smlouvu, v klubu jsou s ním nadmíru spokojeni. Umí být správným lídrem.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Panák

Filip Panák Sparta Vlastimil Vacek Pravo Profimedia.jpg

Když do Sparty přicházel z Karviné, byl zraněný. Dlouho nehrál, dal se ovšem do pořádku a vrátil se ve velkém stylu. Filip Panák je považován za jednoho z nejlepších defenzivních ligových hráčů, na hřišti se pohybuje na velkém prostoru. Stejně jako Sørensen, i osmadvacetiletý Panák patří k lídrům.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

James Gomez

James Gomez Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Do sparty přišel v červenci, moc toho ale zatím neukázal. Když už byl na hřišti, tak chyboval a působil nevýrazně. Přesto by nad ním u ligového šampiona neměli lámat hůl. Dvaadvacetiletý James Gomez přišel z Dánska a potřebuje čas na aklimatizaci. Nestál malé peníze, Gambie jej vzala na Africký pohár národů. Ještě se může chytit.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Patrik Vydra

Patrik Vydra Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

V tomto ročníku byl na place třikrát, celkem má na kontě 11 ligových startů. Je mu dvacet let, našlápnuto má hodně dobře. V zimě se spekulovalo o jeho hostování, Patrik Vydra ale prozatím zůstává ve Spartě. Na Letné s ním do budoucna rozhodně počítají.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jakub Uhrinčať

profimedia-0805787114.jpg

Nejnovější posila Sparty. Dvaadvacetiletý slovenský bek bude na jaře hrát za sparťanský B tým, v létě by se však mohl zabydlet v áčku. Pražané nepřivádí žádného zajíce v pytli, naopak, Jakub Uhrinčať patřil k oporám Banské Bystrice. Poslední dvě sezony hrál pravidelně slovenskou ligu, zasáhl do 44 zápasů a dal tři góly. Sparta jej získala na hostování s opcí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud