Jak se daří útočníkům Plzně? Jedničkou je Durosinmni, Vydra zatím bez gólu

Sparta se Slavií mají hodně silné kádry, aktuálně nejlepším útokem ligy ale disponuje Plzeň.

Viktorka má na soupisce čtyři útočníky. Kdo z nich má skvělou formu a kdo se teprve rozjíždí? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Rafiu Durosinmi – 5 gólů

Bez názvu.jpg

Nigerijský útočník v Plzni působil už na jaře, kdy v klubu hostoval z Karviné. Viktorku svými výkony zaujal a na západě Čech zůstal. Aktuálně je dvacetiletý nigerijský forvard útočnou jedničkou, ve třech posledních zápasech dal už pět branek a na kontě má i čtyři nahrávky. Rafiu Durosinmi v současné době patří k hlavním hvězdám ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Chorý – 2 góly

Tomáš Chorý 23.jpg

Dvoumetrový a více než sto kilogramů vážící Tomáš Chorý se pohybuje na hranici základní sestavy a lavičky náhradníků. V úvodu sezony mu to příliš nelepilo, už několikrát se ale objevil i po boku Durosinmiho, se kterým tvoří hodně nebezpečné útoční duo. Osmadvacetiletý Tomáš Chorý se letos trefil dvakrát, na kontě má i dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Kliment – 1 gól

Jan Kliment 23.jpg

Měl hodně dobrý start loňské sezony, Plzni svými góly pomohl i do Ligy mistrů, jenže jej provázely pro něj tak typické zdravotní problémy. Jan Kliment kvůli nim v lize zvládl jen 12 zápasů, letos chodí do hry z lavičky náhradníků. Na kontě má šest startů a jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Matěj Vydra – bez gólu

Matěj Vydra 23.jpg

Někdejší ohromný talent, který hrál i v Premier League, přišel do Plzně v zimě. V klubu věděli, že není zdravotně fit, a tak na něj netlačili. Přesto se Matěj Vydra dostal do slušné formy a na jaře dal čtyři branky. Letos si zatím připsal čtyři starty, v posledním kole proti Pardubicím byl už v základní sestavě. Na první gól ale čeká.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud