David Moberg Karlsson (Švédsko) - Švédský křídelník byl vůbec první Rosického posilou. Na Letnou dorazil v polovině loňské sezony z Norrköpingu, kterému Pražané zaplatili přes třicet milionů korun. Šestadvacetiletý David Moberg Karlsson dal během jara tři góly a přidal čtyři nahrávky, jenže na podzim byl jako vyměněný, nenastupoval a spekulovalo se o jeho odchodu. Teď je ale zase zpátky v sestavě a patří k tahounům Sparty. Na kontě má čtyři branky a pět asistencí. Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Andreas Vindheim (Norsko) – Loni na jaře Rosický zase lovil na severu Evropy, odkud do Sparty přišel Andreas Vindheim. Norský bek dorazil za více než třicet milionů korun ze švédského Malmö, ovšem hned v úvodu angažmá se zranil. Nyní má na kontě 19 startů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Sázka na čtyřiadvacetiletého obránce se Spartě vyplácí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Dávid Hancko (Slovensko) - Spartu v úvodu sezony trápily problémy v obraně, a tak na začátku srpna přivedla Dávida Hancka. Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant dorazil na hostování z Fiorentiny a postupně z něj vyrostl asi nejlepší stoper ligy. Hancko by na Letné rád pokračoval, také Sparta by jej ráda získala natrvalo, problémem je ale vysoká cena. Italský klub za něj požaduje 160 milionů korun. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dominik Holec (Slovensko) - Současnou brankářskou jedničkou Sparty je Milan Heča, kterému kryje záda Florin Nita. Zkušenému Rumunovi se ale nelíbí, že pouze vysedává mezi náhradníky, a tak brzy nejspíš odejde. Pražané už ale získali náhradu a přivedli pětadvacetiletého Slováka Dominika Holce, jenž naposledy působil v Žilině. Vybojuje si místo mezi třemi tyčemi? Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Jak Rosický mění Spartu. Podívejte se, kterých pět cizinců už přivedl na Letnou

Kdo si myslel, že Sparta v čele s Tomášem Rosickým zcela opustí zahraniční cestu a bude kupovat jen české posily, tak se mýlil. Na Letnou totiž stále chodí fotbalisté s cizím pasem.

Andreas Vindheim Karlsson Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Je tomu rok a půl, co se Tomáš Rosický stal sportovním ředitelem Sparty. A kádr letenských se od té doby výrazně mění. Jména pěti cizinců, které na Letnou přivábil, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

David Moberg Karlsson (Švédsko)

David Moberg Karlsson 19 Beranek CNC Profimedia.jpg

Švédský křídelník byl vůbec první Rosického posilou. Na Letnou dorazil v polovině loňské sezony z Norrköpingu, kterému Pražané zaplatili přes třicet milionů korun. Šestadvacetiletý David Moberg Karlsson dal během jara tři góly a přidal čtyři nahrávky, jenže na podzim byl jako vyměněný, nenastupoval a spekulovalo se o jeho odchodu. Teď je ale zase zpátky v sestavě a patří k tahounům Sparty. Na kontě má čtyři branky a pět asistencí.

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Andreas Vindheim (Norsko)

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Loni na jaře Rosický zase lovil na severu Evropy, odkud do Sparty přišel Andreas Vindheim. Norský bek dorazil za více než třicet milionů korun ze švédského Malmö, ovšem hned v úvodu angažmá se zranil. Nyní má na kontě 19 startů, ve kterých dal dva góly a přidal dvě nahrávky. Sázka na čtyřiadvacetiletého obránce se Spartě vyplácí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dávid Hancko (Slovensko)

Dávid Hancko 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Spartu v úvodu sezony trápily problémy v obraně, a tak na začátku srpna přivedla Dávida Hancka. Dvaadvacetiletý slovenský reprezentant dorazil na hostování z Fiorentiny a postupně z něj vyrostl asi nejlepší stoper ligy. Hancko by na Letné rád pokračoval, také Sparta by jej ráda získala natrvalo, problémem je ale vysoká cena. Italský klub za něj požaduje 160 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Dominik Holec (Slovensko)

Dominik Holec.jpg

Současnou brankářskou jedničkou Sparty je Milan Heča, kterému kryje záda Florin Nita. Zkušenému Rumunovi se ale nelíbí, že pouze vysedává mezi náhradníky, a tak brzy nejspíš odejde. Pražané už ale získali náhradu a přivedli pětadvacetiletého Slováka Dominika Holce, jenž naposledy působil v Žilině. Vybojuje si místo mezi třemi tyčemi?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Minčev (Bulharsko)

Martin Minčev 2.jpg

Dosud nejnovější posilou Sparty je Martin Minčev. Devatenáctiletý ofenzivní šikula dorazil z bulharské Varny, kde se i ve svém nízkém věku vypracoval mezi hlavní hvězdy týmu. Za ten v domácí lize odehrál celkem 73 duelů a nastřílel v nich deset branek. Nakoukl i do bulharské reprezentace a teď podepsal smlouvu na Letné, kde by měl zůstat do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud