Jak bude vypadat sestava lvíčat na EURU? Z české ofenzivy jde strach

Jak bude vypadat sestava lvíčat na EURU? Z české ofenzivy jde strach

Jak bude vypadat sestava lvíčat na EURU? Z české ofenzivy jde strach

Čeští fotbalisté vyfasovali na EURU v Polsku přetěžkou skupinu, přesto se řadí mezi favority turnaje. Není se však čemu divit, tak silný tým lvíčata už dlouho neměla. Hlavně z naší ofenzivy jde strach.

Tým trenéra Vítězslava Lavičky sice přišel o kapitána Aleše Čermáka, k dispozici je však celá řada dalších kvalitních hráčů. V jaké sestavě Češi odstartují šampionát v nedělním utkání proti Německu? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 12

Brankář – Lukáš Zima

Lukáš Zima Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Lukáš Zima není v ideální pozici. Za celou sezonu totiž neodchytal v italské Perugii jediné soutěžní utkání. Trenér Lavička mu ale věří a měl by mu dát šanci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia.

Pokračování 3 / 12

Obránce – Michal Sáček

Michal Sáček Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na pravý kraj obrany se počítalo s Alešem Matějů, ten se ale před šampionátem zranil. Kdo zaujme jeho místo? Michal Sáček, který sice ve Spartě hraje ve středu zálohy, umí však zaskočit i na pravém beku.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 12

Obránce – Michael Lüftner

Michael Luftner.jpg

Udělal ohromný skok. Ještě před půl rokem patřil Teplicím, v zimě přestoupil do Slavie, ze základní sestavy „vyšoupl“ kapitána Jiřího Bílka, kterého pustil na hřiště až v posledním kole za rozhodnutého stavu. Jeho další destinací je dánská Kodaň.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 12

Obránce – Stefan Simič

Stefan Simič Mouscron.jpg

Talentovaný obránce patří AC Milán, v prvním kádru slavného celku ale nedostal šanci a letos úspěšně hostoval v belgickém Mouscronu. Co s ním bude dál? O tom by mělo rozhodnout i EURO.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 12

Obránce – Milan Havel

Milan Havel.jpg

Odchovanec Bohemians 1905 se začal prosazovat do prvního týmu „klokanů“ v předminulé sezoně. V uplynulém ročníku odehrál 28 zápasů, pokaždé byl v základní sestavě a dvakrát se zapsal mezi střelce. Není divu, že okolo něj krouží přední ligové kluby.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 12

Záložník – Michal Trávník

Michal Trávník Jablonec.jpg

Při neplánované absenci Aleše Čermáka bude kapitánem českého týmu. Zahrál si i před dvěma lety na domácím šampionátu a v Polsku by měl patřit k hlavním tahounům českého výběru. Aktuálně patří Jablonci, údajně ho ale láká Slavia.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 12

Záložník – Tomáš Souček

Tomáš Souček Liberec.jpg

V zimě se nevešel na přeplněnou soupisku Slavie a vzal zavděk hostování v Liberci. To mu pomohlo, před šampionátem se dostal do herní pohody a rozehrál se do reprezentační formy. Trenér Jarolím ho nasadil v Belgii i Norsku, Tomáš Souček patřil k nejlepším a nabral potřebné sebevědomí. Na EURU bude hrát i o svou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 12

Záložník – Václav Černý

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Ajaxu bohužel nehraje, přesto by měl patřit k hlavním ofenzivním zbraním českého týmu. V přípravě nasázel tři branky Slovákům a v Polsku bude chtít dokázat, že si zaslouží místo v kádru letošního finalisty Evropské ligy. Pokud ho nedostane, zřejmě odejde.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 12

Záložník – Antonín Barák

Antonín Barák.jpg

Před šampionátem ho trápily zdravotní problémy, vypadl z reprezentačního áčka, trenér Lavička ale věří, že se Antonín Barák dá dokupy a bude k dispozici. Je totiž jedním z hlavních motorů českého týmu, ne náhodou za něj Udinese zaplatilo Slavii 80 milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 11 / 12

Záložník – Jakub Jankto

Jakub Jankto2.jpg

Je rychlý, chodí do soubojů, umí obejít protihráče. Je přesně tím typem fotbalisty, který český fotbal postrádá. V italském Udinese se dostal do základní sestavy a v uplynulé sezoně Serie A vstřelil pět branek. Lavičkův tým si od něj hodně slibuje.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 12 / 12

Útočník – Patrik Schick

Patrik Schick Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Hlavní zbraň a největší hvězda českého týmu. V seniorské reprezentaci se Patrik Schick sice ještě neprosadil, jednadvacítce ale vystřílel postup na EURO a s deseti góly se stal nejlepším střelcem kvalifikace. Už brzy by si měl plácnout s Juventusem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud