Jágrovy posily ze zámoří. Tři Kanaďané, kteří budou hrát s Kladnem extraligu

Rytíři se chystají na návrat do extraligy, u kterého bude také nestárnoucí legenda Jaromír Jágr. Po jeho boku se objeví i tři Kanaďané.

Kladno rozhodně nebude patřit k extraligovým favoritům, Rytíři však nechtějí hrát ani druhé housle. Naopak, Jágrovi se daří skládat zajímavý tým, v němž figurují i tři hráči z Kanady. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Brady Austin

Brady Austin.jpg

Váží přes sto kilogramů a měří 193 centimetrů. V roce 2012 jej draftovalo Buffalo, za které si v sezoně 2016/17 zahrál pět zápasů v NHL. Ještě loni působil na farmě, v průběhu ročníku ale odešel do Dánska a teď se osmadvacetiletý bek chystá na Tipsport extraligu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Brendon Nash

Brendon Nash Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeho jméno kladenští fanoušci dobře znají. Za Rytíře hrál už v sezoně 2015/16, po které odešel do Rakouska. Hrál taky v Dánsku a loni oblékl znovu kladenský dres. Dvaatřicetiletý kanadský obránce Rytířům pomohl s postupem do extraligy, v sezoně posbíral celkově 42 bodů a nyní si zahraje i elitní českou soutěž.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Brendan O’Donnell

Brendan O’Donnell.jpg

Sedmadvacetiletý útočník hrál v sezoně 2016/17 za Texas v AHL, ovšem do NHL, kam jej draftovala Tampa Bay, se nikdy nepodíval. V minulých letech nastupoval v KHL za Kunlun, byl taky ve Finsku či Rakousku, kde v barvách Dornbirneru posbíral 53 bodů ve 43 zápasech. Teď si poprvé vyzkouší českou extraligu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud