Jágrovi parťáci. 5 hráčů, kteří mohou Kladno dovést zpátky do extraligy

Jágrovi parťáci. 5 hráčů, kteří mohou Kladno dovést zpátky do extraligy

Jágrovi parťáci. 5 hráčů, kteří mohou Kladno dovést zpátky do extraligy

Jaromír Jágr letos do hry ještě nezasáhl, už brzy by se ale měl objevit v akci. I bez něj však Kladno šlape a je na druhém místě Chance ligy. Hvězdného veterána zatím zastoupili další.

Jágrovi se povedlo poskládat silný tým. Rytíři jsou jedním z favoritů na vítězství v první lize, ze které chtějí postoupit zpět do extraligy. Jména pěti hráčů, kteří je tam mohou společně s Jágrem dovést, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Cikánek

Lukáš Cikánek Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Žádný tým nemůže pomýšlet na úspěch bez kvalitního gólmana. Kladno je má dokonce dva. Jedničkou je třicetiletý Lukáš Cikánek, v úvodu sezony však ve velmi dobré formě chytá i Adam Brízgala.

Cikánek, který prošel i mládežnickými reprezentacemi, hájí kladenské barvy téměř celou kariéru. Působil i v extralize, krátce byl také v Chomutově, ve Znojmě a vyzkoušel si rovněž slovenskou ligu. Loni s Kladnem došel až do baráže, ve které měl 92% úspěšnost zákroků. K postupu však tým nedovedl.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Brendon Nash

Brendon Nash.jpg

Kladno před sezonou přivedlo jednu výraznou postavu do defenzivy. Po dvouleté pauze, kterou vyplnil působením v Dánsku a Rakousku, se do týmu vrátil kanadský obránce Brendon Nash. Když hrál za Kladno naposled, posbíral v základní části 43 kanadských bodů. Na jakou metu se jednatřicetiletý bek, jenž odehrál dva zápasy v NHL za Montreal, dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Adam Kubík

Adam Kubík Iveta Lhotská  MAFRA  Profimedia.jpg

Velká naděje kladenských Rytířů. Adam Kubík, který je o 27 let mladší než Jaromír Jágr, je letos zatím nejproduktivnějším hráčem týmu a potvrzuje, že je jednou z budoucností klubu. Teprve devatenáctiletý forvard v uplynulé sezoně posbíral 26 bodů a produktivní byl i v následném play-off a baráži. Letos se v pěti zápasech trefil už pětkrát a navrch přidal jednu asistenci.

Foto:  Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Strnad

Jakub Strnad Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z lídrů týmu. Šestadvacetiletý kladenský rodák strávil v klubu téměř celou dosavadní kariéru, s Rytíři si zahrál i v extralize a od loňského ročníku je dokonce kapitánem. V uplynulé sezoně posbíral celkově 39 kanadských bodů a vidět je i letos. Na kontě má zatím tři góly a stejný počet nahrávek.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Petr Vampola

Petr Vampola.jpg

Přestože mu je už 36 let, stále má co nabídnout. V letošních pěti zápasech posbíral stejný počet kanadských bodů...

Stejně jako Jágr byl v roce 2010 u dosud posledního titulu českých hokejistů na mistrovství světa. Poté hrál v KHL, působil i ve Švédsku, Švýcarsku, získal titul s Plzní a Libercem, zahrál si taky za Mladou Boleslav a loni se objevil v Českých Budějovicích. S Motorem mu útok na postup do extraligy nevyšel, jak dopadne s Kladnem? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud