Jágrova bilance v extralize. Kolik už dal gólů a kolik vyfasoval trestných minut? A kolik jich ještě přidá?

Kladno opět bojuje o extraligovou příslušnost. A Jaromír Jágr je u toho. Během předlouhé kariéry toho v české nejvyšší soutěži moc neodehrál. Uspěje s Rytíři v boji o záchranu? A pokud ano, objeví se v příštím ročníku v elitní tuzemské lize?

Jaromír Jágr nikdy nenastoupil v play-off české nejvyšší soutěže. Ani v základní části extraligy toho zase tak moc neodehrál, přesto se může pochlubit hodně zajímavými statistikami. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Zápasy - 163

Jaromír Jágr Kladno.jpg

Zatímco v NHL odehrál 1733 zápasů, v české extralize jich stihl jen 163. Během výluky v sezoně 1994/95 nastoupil za Kladno k jedenácti duelům, tehdy působil i v Itálii či Německu. V průběhu druhé stávky o deset let později odehrál v kladenském dresu 17 zápasů, než zamířil do Omsku. Poslední výluku před deseti lety strávil v České republice celou a nastoupil během ní do 34 duelů.

Když to zabalil v roce 2018 v NHL, vrátil se opět do Kladna, kterému pak pomohl z druhé ligy do nejvyšší soutěže a v ročníku 2019/20 zvládl odehrát 38 utkání. Rytíři však po roce mezi elitou sestoupili zase o soutěž níž. Po roce byli ale zpět a Džegr byl opět u toho a také v aktuálním ročníku je stále aktivním hráčem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Body - 166 (69+97)

Jaromír Jágr Kladno Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jágrova bodová extraligová bilance je unikátní. Na kontě má 166 kanadských bodů, drží si tedy průměr více něž jednoho bodu na zápas. Nejproduktivnější byl během výluky v sezoně 2012/13, kdy si do statistik připsal 57 bodů. V extralize vstřelil 69 branek a přidal 97 asistencí. V tabulce +/- je na čísle plus 33.

Foto:  Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Další statistiky

Jaromír Jágr Kladno 2.jpg

A jak je na tom Jaromír Jágr s dalšími extraligovými statistikami? Na kontě má šest vítězných gólů, jednou se prosadil i v oslabení. Hodně produktivní byl v přesilových hrách, z nichž vytěžil 27 branek. A taky vyfasoval 112 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud