Martin Hanzal (Dallas) – 31 let.  Před rokem zamířil do Dallasu, sezona mu ale nevyšla podle představ. Na jaře totiž musel na operaci zad a zvládl odehrát jen 38 zápasů. Letos jednatřicetiletý útočník ještě do akce nezasáhl, ale až se vrátí na led, tak Stars určitě pomůže. Foto: Profimedia.cz
 David Krejčí (Boston) – 32 let.  Stálice NHL a dlouholetá opora Bostonu. Dvaatřicetiletý útočník hraje za Bruins od sezony 2006/07 a v roce 2011 se dokonce radoval ze zisku Stanley Cupu. Kontrakt má platný ještě na další dvě sezony, co bude pak? Foto: Profimedia.cz
 Roman Polák (Dallas) – 32 let.  Na den přesně jako David Krejčí se narodil i Roman Polák. Dvaatřicetiletý bek, jenž hrával za St. Louis či San Jose, před sezonou opustil Toronto a zamířil do Dallasu. Dnes v noci se v novém působišti poprvé gólově prosadil. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Plekanec (Montreal) – 35 let.  Jágr s Vrbatou už v NHL nepůsobí, a tak je nejstarším Čechem v zámoří Tomáš Plekanec. Ten se po krátké epizodě v Torontu vrátil do Montrealu, jenže v úvodu sezony byl jen mezi náhradníky. Na led se však dostal a zvládl odehrát i tisící zápas v NHL, který dokonce ozdobil gólem. Jenže pak se zranil a chybět může i několik týdnů. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Jágr, Vrbata i Hemský jsou fuč. Toto je 5 nejstarších českých hokejistů v NHL

Nejproduktivnějším hráčem celé NHL je Auston Matthews. Jednadvacetiletý Američan společně s Davidem Pastrňákem vládne i tabulce střelců. Ten trend je jasný – v nejlepší lize světa kralují mladí hokejisté.

Ještě loni byl v akci veterán Jaromír Jágr. Poslední sezonu v kariéře odehrál Radim Vrbata a na led se dostal i Aleš Hemský, jehož budoucnost je nejistá. Letos se na scénu chystá třicetiletý Michal Neuvirth, který se po zranění vrátil do kádru Philadelphie. Třicet let má také Michael Frolík z Calgary a v NHL  působí už jen pět starších českých hokejistů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vladimír Sobotka (Buffalo) – 31 let

Vladimír Sobotka Buffalo.jpg

V roce 2014 to v zámoří zabalil a odešel do Omsku. V závěru ročníku 2016/17 se však do St. Lous vrátil a znovu se stal důležitým článkem sestavy Blues. Loni posbíral 31 bodů, klub ho ale v létě poslal do Buffala výměnou za Ryana O´Reillyho. Vladimír Sobotka zatím odehrál za Sabres sedm zápasů a dal jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Hanzal (Dallas) – 31 let

Martin Hanzal Dallas.jpg

Před rokem zamířil do Dallasu, sezona mu ale nevyšla podle představ. Na jaře totiž musel na operaci zad a zvládl odehrát jen 38 zápasů. Letos jednatřicetiletý útočník ještě do akce nezasáhl, ale až se vrátí na led, tak Stars určitě pomůže.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Krejčí (Boston) – 32 let

David Krejčí 2.jpg

Stálice NHL a dlouholetá opora Bostonu. Dvaatřicetiletý útočník hraje za Bruins od sezony 2006/07 a v roce 2011 se dokonce radoval ze zisku Stanley Cupu. Kontrakt má platný ještě na další dvě sezony, co bude pak?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Roman Polák (Dallas) – 32 let

Roman Polák Dallas.jpg

Na den přesně jako David Krejčí se narodil i Roman Polák. Dvaatřicetiletý bek, jenž hrával za St. Louis či San Jose, před sezonou opustil Toronto a zamířil do Dallasu. Dnes v noci se v novém působišti poprvé gólově prosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Plekanec (Montreal) – 35 let

Tomáš Plekanec Montreal 3.jpg

Jágr s Vrbatou už v NHL nepůsobí, a tak je nejstarším Čechem v zámoří Tomáš Plekanec. Ten se po krátké epizodě v Torontu vrátil do Montrealu, jenže v úvodu sezony byl jen mezi náhradníky. Na led se však dostal a zvládl odehrát i tisící zápas v NHL, který dokonce ozdobil gólem. Jenže pak se zranil a chybět může i několik týdnů.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud