Andrej Košarišťan   Rytíři se mohou spolehnout na velmi kvalitní brankářské duo. To tvoří Adam Brízgala a sedmadvacetiletý slovenský gólman Andrej Košarišťan, jenž má na kontě i pět startů ve slovenské reprezentaci. Ještě loni působil v Košicích, teď je však oporou Rytířů, kde se úspěšností zákroků blíží k 91%. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Zach Frye   Jedním ze zahraničních beků, který letos obléká dres Kladna, je Zach Frye. Šestadvacetiletý obránce působil až do této sezony pouze v zámoří, odehrál i několik zápasů v AHL za tým San Jose Barracuda, výše to ale nedotáhl. V barvách Rytířů je však hodně produktivní a na kontě má už 18 (6+12) bodů.  Foto: YouTube.com
 Luc Snuggerud   V roce 2014 jej v draftu NHL ulovilo Chicago, Luc Snuggerud se ale do kádru Blackhawks nikdy nedostal. Působil v AHL, hrál v Norsku a ještě v této sezoně oblékal dres Innsbrucku. Teď ale pětadvacetiletý americký bek působí v Chance lize, ve které v devíti zápasech posbíral pět asistencí.  Foto: Profimedia.cz
 Vsevolod Sorokin   Sedmadvacetiletý ruský obránce, který má na kontě i jeden zápas za sbornou, několik let hrával za Spartak Moskva v KHL. Loni nastupoval za uzbecký Taškent a nyní je hráčem Kladna. Za Rytíře zatím odehrál 17 zápasů a připsal si jednu asistenci.  Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Jágr ulovil silné cizince. 5 zahraničních hráčů, kteří mají Rytíře vrátit do extraligy

Play-off hokejové Chance ligy se blíží. Její vítěz si zajistí přímou místenku do extraligy, kam se touží vrátit i Jágrovo Kladno. A Rytíři jdou tomuto cíli naproti.

Jaromír Jágr Kladno 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vítěz Chance ligy postoupí rovnou do extraligy. Největším aspirantem na posun mezi elitu je Kladno, které je před play-off v čele tabulky. V barvách Rytířů válí Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec, ale také pět zvučných posil ze zahraničí. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Andrej Košarišťan 

Andrej Košarišťan Kladno Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Rytíři se mohou spolehnout na velmi kvalitní brankářské duo. To tvoří Adam Brízgala a sedmadvacetiletý slovenský gólman Andrej Košarišťan, jenž má na kontě i pět startů ve slovenské reprezentaci. Ještě loni působil v Košicích, teď je však oporou Rytířů, kde se úspěšností zákroků blíží k 91%. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Zach Frye 

Zach Frye YT.jpg

Jedním ze zahraničních beků, který letos obléká dres Kladna, je Zach Frye. Šestadvacetiletý obránce působil až do této sezony pouze v zámoří, odehrál i několik zápasů v AHL za tým San Jose Barracuda, výše to ale nedotáhl. V barvách Rytířů je však hodně produktivní a na kontě má už 18 (6+12) bodů. 

Foto: YouTube.com

Pokračování 4 / 6

Luc Snuggerud 

Luc Snuggerud.jpg

V roce 2014 jej v draftu NHL ulovilo Chicago, Luc Snuggerud se ale do kádru Blackhawks nikdy nedostal. Působil v AHL, hrál v Norsku a ještě v této sezoně oblékal dres Innsbrucku. Teď ale pětadvacetiletý americký bek působí v Chance lize, ve které v devíti zápasech posbíral pět asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Vsevolod Sorokin 

Vsevolod Sorokin Kladno.jpg

Sedmadvacetiletý ruský obránce, který má na kontě i jeden zápas za sbornou, několik let hrával za Spartak Moskva v KHL. Loni nastupoval za uzbecký Taškent a nyní je hráčem Kladna. Za Rytíře zatím odehrál 17 zápasů a připsal si jednu asistenci. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Stěpan Zacharčuk 

Stěpan Zacharčuk Pardubice.jpg

Zkušený ruský bek loni pomohl s extraligovou záchranou v Pardubicích, letos ale za svými výkony zaostával, a tak se v průběhu sezony přesunul do kladenského dresu. Čtyřiatřicetiletý Stěpan Zacharčuk, který má za sebou několik let v KHL, se ihned stal jedním z klíčových hráčů kladenské družiny. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud