Jágr přijde o oporu. Toto jsou 3 extraligové kluby, do kterých by mohl odejít Denis Godla

Jágrovo Kladno spadlo z Tipsport extraligy a určitě přijde o několik klíčových hráčů. Jedním z nich bude i brankář Denis Godla, který by mohl zůstat mezi elitou.

Čtyřiadvacetiletý Slovák Godla byl v roce 2015 vyhlášen nejlepším brankářem na mistrovství světa juniorů. Poté působil ve Finsku a uplynulou sezonu chytal za Kladno. V extralize si připsal 40 startů a svými výkony si zřejmě řekl o nové angažmá. Pádu Rytířů sice nezabránil, mezi elitou ale nejspíš zůstane. Tři kluby, do kterých by mohl odejít, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Bílí Tygři Liberec

Denis Godla Kladno 3 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Bílí Tygři ovládli základní část a brousili si zuby na titul, v příští sezoně ale budou bojovat bez jednoho ze strůjců tohoto úspěchů. Brankář Dominik Hrachovina, jenž přišel na sever Čech v rozehraném ročníku, se totiž vrací do Finska, a v Liberci tak musí hledat náhradu mezi tři tyče. Loňská sázka na Justina Peterse příliš nevyšla, osvědčil by se Denis Godla?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Verva Litvínov

Denis Godla Kladno Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Litvínov do konce sezony bojoval o záchranu, kterou si zajistil až v posledním kole díky výhře nad Kladnem. O místo mezi třemi tyčemi Vervy se dělili David Honzík a Slovák Jaroslav Janus, už v příští sezoně ale v Litvínově může být nová jednička. Spekuluje se totiž o příchodu Slováka Godly.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Motor České Budějovice

Denis Godla Kladno 2 Barbora Reichová Barbora Reichova  CNC  Profimedia.jpg

Kladno v extralize nahradily České Budějovice, které jsou údajně jedním ze zájemců o Godlovy služby. Motor však uvažuje ještě o jednom a zvučnějším jménu – na jih Čech by se mohl z Komety přestěhovat Marek Čiliak.

Foto: Barbora Reichová Barbora Reichova / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud