Jágr před baráží: po zranění jen 10 zápasů, dohromady neodehrál ani celou minutu

Kladno postoupilo do baráže o extraligu, Jaromír Jágr stihl nastoupit do potřebných 15 zápasů a svému týmu může pomoct s návratem mezi elitu. Je však otázkou, zda se vůbec objeví na ledě.

Šestačtyřicetiletý Jágr se vrátil domů na konci ledna z Calgary. V úvodních duelech si připsal čtyři nahrávky, jenže v zápase s Havířovem se zranil a pak začaly další zdravotní problémy.

Ve zbylých dvou zápasech základní části nenastoupil, jenže k tomu, aby se mohl zúčastnit případné baráže, potřeboval zasáhnout alespoň do 15 duelů. A tak začal sbírat starty po vteřinách a na ledě se dokonce objevil v roli obránce.

Jágrova bilance v extralize. Kolik už dal gólů a kolik vyfasoval trestných minut? A přidá ještě další?

Jágrovi paradoxně pomohlo, když se Kladno ve čtvrtfinále play-off trápilo s Prostějovem. V semifinálové sérii už zase Rytíři vedli 3:0 nad Českými Budějovicemi a velezkušenému útočníkovi by v tom případě chyběl jeden start. Kladno nakonec prohrálo a postup oslavilo až v dalším klání.

Kladenští odehráli od Jágrova zranění 13 zápasů a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu zasáhl do deseti z nich. Dohromady však nebyl na ledě ani jednu celou minutu. Jakou porci času zvládne v baráži, která začíná už za týden?