Oskars Cibulskis – 34 let Zkušený lotyšský reprezentační obránce už hrával extraligu za Hradec Králové či Litvínov. Loni byl v Rize, zahrál si taky ve Švédsku, objevil se na olympiádě a před sezonou se vrátil zpátky do extraligy. Za Rytíře čtyřiatřicetiletý Oskars Cibulskis odehrál zatím 31 zápasů a posbíral v nich šest asistencí.

Oskars Cibulskis – 34 let
Zkušený lotyšský reprezentační obránce už hrával extraligu za Hradec Králové či Litvínov. Loni byl v Rize, zahrál si taky ve Švédsku, objevil se na olympiádě a před sezonou se vrátil zpátky do extraligy. Za Rytíře čtyřiatřicetiletý Oskars Cibulskis odehrál zatím 31 zápasů a posbíral v nich šest asistencí.

 Kristaps Sotnieks - 35 let Další lotyšský reprezentační bek na kladenské soupisce. Pětatřicetiletý Kristaps Sotnieks hrál převážnou část kariéry za Rigu, letos se ale poprvé objevil v extralize a oblékl kladenský dres. Účastník posledního světového šampionátu má na kontě zatím gól a pět nahrávek.
 Jakub Klepiš – 38 let Mistr světa z roku 2010 hrával loni za Liberec, odkud se přesunul do kladenského týmu. Osmatřicetiletý Jakub Klepiš v letošním ročníku odehrál zatím 23 zápasů, ve kterých dal sedm gólů a přidal pět nahrávek. Naposledy byl však v akci 11. prosince.
 Tomáš Plekanec – 40 let Býval kapitánem české reprezentace, řadu let hrál v NHL a zařadil se mezi ikony Montrealu. V průběhu sezony 2018/19 se však vrátil domů a znovu oblékl kladenský dres. Nějaký čas nastupoval taky za Kometu, tomu už je ovšem konec. Tomáš Plekanec patří i ve svém věku k ozdobám soutěže, letos posbíral už 28 bodů.
 Jaromír Jágr – 50 let Čas ubíhal a nikdo nevěděl, jestli se Jaromír Jágr ještě vrátí na led. Majitel Rytířů se ale do hokejového důchodu ještě nevydal a už je zase v plném zápřahu. Olympijský šampion z Nagana, kterému bude příští měsíc už 51 let, v tomto ročníku zasáhl do sedmi duelů, ve kterých byl hodně vidět. Na kontě má pět nahrávek, v úterním duelu proti Plzni dal i první gól v sezoně.
5
Fotogalerie

Jágr a jeho zkušení parťáci. 5 hráčů Kladna, kterým je dohromady téměř 200 let

Konec? Kdeže! Jaromír Jágr se vrátil na led a i v padesáti letech patří k ozdobám extraligy. Taky je jejím suverénně nejstarším hráčem.

Jágrovi je padesát let, v únoru oslaví už 51. narozeniny. Na kladenské soupisce však figurují i další zkušení hokejisté. Pokud bychom sečetli věky pěti nejstarších z nich, bylo by jim téměř 200 let. Podívejte se na následující kapitoly a zjistíte víc.

Pokračování 2 / 6

Oskars Cibulskis – 34 let

Oskars Cibulskis OH.jpg

Zkušený lotyšský reprezentační obránce už hrával extraligu za Hradec Králové či Litvínov. Loni byl v Rize, zahrál si taky ve Švédsku, objevil se na olympiádě a před sezonou se vrátil zpátky do extraligy. Za Rytíře čtyřiatřicetiletý Oskars Cibulskis odehrál zatím 31 zápasů a posbíral v nich šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Kristaps Sotnieks - 35 let

Kristaps Sotnieks Kladno Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Další lotyšský reprezentační bek na kladenské soupisce. Pětatřicetiletý Kristaps Sotnieks hrál převážnou část kariéry za Rigu, letos se ale poprvé objevil v extralize a oblékl kladenský dres. Účastník posledního světového šampionátu má na kontě zatím gól a pět nahrávek.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Klepiš – 38 let

Jakub Klepiš Kladno Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Mistr světa z roku 2010 hrával loni za Liberec, odkud se přesunul do kladenského týmu. Osmatřicetiletý Jakub Klepiš v letošním ročníku odehrál zatím 23 zápasů, ve kterých dal sedm gólů a přidal pět nahrávek. Naposledy byl však v akci 11. prosince.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Plekanec – 40 let

Tomáš Plekanec 22 Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Býval kapitánem české reprezentace, řadu let hrál v NHL a zařadil se mezi ikony Montrealu. V průběhu sezony 2018/19 se však vrátil domů a znovu oblékl kladenský dres. Nějaký čas nastupoval taky za Kometu, tomu už je ovšem konec. Tomáš Plekanec patří i ve svém věku k ozdobám soutěže, letos posbíral už 28 bodů.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jaromír Jágr – 50 let

Jaromír Jágr 22 Radim Strachoň MAFRA Profimedia.jpg

Čas ubíhal a nikdo nevěděl, jestli se Jaromír Jágr ještě vrátí na led. Majitel Rytířů se ale do hokejového důchodu ještě nevydal a už je zase v plném zápřahu. Olympijský šampion z Nagana, kterému bude příští měsíc už 51 let, v tomto ročníku zasáhl do sedmi duelů, ve kterých byl hodně vidět. Na kontě má pět nahrávek, v úterním duelu proti Plzni dal i první gól v sezoně.

Foto: Radim Strachoň / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud