Tomáš Malínský (Slavia/Mladá Boleslav)  Slavia si v Jablonci vyhlédla útočníka Ivana Schranze, za něhož chce na sever Čech poslat hráčskou kompenzaci. Tou má být i v srpnu třicetiletý Tomáš Malínský, jenž do Edenu přišel před rokem z Liberce. V sešívaném týmu se ale příliš neprosadil a nyní hostuje v Mladé Boleslavi. Té na jaře pomáhá se záchranou, v příštím ročníku už by ale zase mohl hrát v pohárech.  Foto: Profimedia.cz
 Marek Suchý (Augsburg)  Bývalý reprezentační kapitán patří bundesligovému Augsburgu, jenže za ten téměř nenastupuje, a tak se dá čekat, že v létě změní dres. Třiatřicetiletý Marek Suchý, jenž hrával taky za Spartak Moskva nebo Basilej, do zahraničí odešel ze Slavie, jeho návrat do Edenu se ale nejeví jako reálný. Zato v Jablonci by ho brali všemi deseti.  Foto: Profimedia.cz
 Christ Tiéhi (Opava)   Letošní sezona se Opavě vůbec nepovedla. Slezané od začátku do konce tápali a z Fortuna ligy padají. Pár pozitiv by se ale přeci jen najít dalo. Jedním z nich jsou výkony, jaké předváděl Christ Tiéhi, jenž na hřišti nahradil veterána Pavla Zavadila. Dvaadvacetiletý francouzský záložník patřil k nejlepším hráčům týmu a dá se čekat, že Opavu opustí. Prý o něj stojí Jablonec.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jaroslav Zelený (Slavia)   Stejně jako Malínský by se měl stát součástí výměny za Ivana Schranze. Na severu Čech o služby Jaroslava Zeleného velmi stojí a udělají vše pro to, aby ho udrželi v kádru. Zelený totiž v Jablonci letos už hostuje ze Slavie, zabydlel se ve středu obrany a patří k nejlepším hráčům výběru trenéra Rady. Na kontě má i tři vstřelené góly.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Jablonec zbrojí na Evropu. Toto je 5 hráčů, které boss Pelta láká na sever Čech

Jablonec prožívá parádní sezonu a stále živí teoretickou naději na postup do Ligy mistrů. Do té sice už nejspíš nepronikne, jisté ale je, že tým trenéra Petra Rady čekají pohárové boje. A na ty bude třeba posílit.

Jablonečtí letos skončí nejspíš třetí. Dlouho proháněli Spartu, pokoří i Plzeň a mohou se těšit na pohárovou Evropu. Kádr severočeského týmu však nejspíš opustí Ivan Schranz, v zahraničí zaujal Dominik Pleštil a tak je jasné, že Jablonec bude hledat i posily. Jména pěti hráčů, které si vyhlédl klubový boss Miroslav Pelta, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Petr Buchta (Zlín) 

Petr Buchta Zlín Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Dříve nastupoval za Zbrojovku, hrál taky v Jihlavě či Bohemians, poslední tři roky je však ve Zlíně a v Baťově městě vyzrál ve velkou oporu. Osmadvacetiletý obránce letos kromě jednoho zápasu nevynechal žádnou ligovou minutu a dokonce je nejlepším ligovým hráčem ve statistice vyhraných obranných soubojů. Svými výkony si řekl o pozornost Jablonce, se kterým by si tak mohl zahrát evropské poháry. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Malínský (Slavia/Mladá Boleslav) 

Tomáš Malinský MB.jpg

Slavia si v Jablonci vyhlédla útočníka Ivana Schranze, za něhož chce na sever Čech poslat hráčskou kompenzaci. Tou má být i v srpnu třicetiletý Tomáš Malínský, jenž do Edenu přišel před rokem z Liberce. V sešívaném týmu se ale příliš neprosadil a nyní hostuje v Mladé Boleslavi. Té na jaře pomáhá se záchranou, v příštím ročníku už by ale zase mohl hrát v pohárech. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Marek Suchý (Augsburg) 

Marek Suchý Augsburg 2.jpg

Bývalý reprezentační kapitán patří bundesligovému Augsburgu, jenže za ten téměř nenastupuje, a tak se dá čekat, že v létě změní dres. Třiatřicetiletý Marek Suchý, jenž hrával taky za Spartak Moskva nebo Basilej, do zahraničí odešel ze Slavie, jeho návrat do Edenu se ale nejeví jako reálný. Zato v Jablonci by ho brali všemi deseti. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Christ Tiéhi (Opava) 

Christ Tiéhi Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Letošní sezona se Opavě vůbec nepovedla. Slezané od začátku do konce tápali a z Fortuna ligy padají. Pár pozitiv by se ale přeci jen najít dalo. Jedním z nich jsou výkony, jaké předváděl Christ Tiéhi, jenž na hřišti nahradil veterána Pavla Zavadila. Dvaadvacetiletý francouzský záložník patřil k nejlepším hráčům týmu a dá se čekat, že Opavu opustí. Prý o něj stojí Jablonec. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jaroslav Zelený (Slavia) 

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Malínský by se měl stát součástí výměny za Ivana Schranze. Na severu Čech o služby Jaroslava Zeleného velmi stojí a udělají vše pro to, aby ho udrželi v kádru. Zelený totiž v Jablonci letos už hostuje ze Slavie, zabydlel se ve středu obrany a patří k nejlepším hráčům výběru trenéra Rady. Na kontě má i tři vstřelené góly. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud