Davis Ikaunieks  V sezoně 2016/17 dal tehdejší útočník Jihlavy devět ligových branek. V dalším ročníku přidal ještě o jednu trefu víc a spekulovalo se o jeho odchodu na nejprestižnější tuzemské adresy. Davis Ikaunieks nakonec zamířil do Jablonce, jenže ve třinácti startech nedal ani jeden gól. Neprosadil se poté ve Zlíně ani v Mladé Boleslavi, za kterou loni odehrál deset zápasů. Teď je osmadvacetiletý lotyšský forvard zpátky v Jablonci – jak se mu povede? 
 Václav Kadlec  Býval označován za jeden z největších talentů českého fotbalu. Zahrál si německou Bundesligu, byl v reprezentaci, jeho kariéru ale provázely zdravotní problémy, které bývalý sparťanský klenot donutily před necelýma dvěma lety ukončit kariéru. Ovšem už na podzim byl Kadlec zpátky a připsal si dva starty za Mladou Boleslav. Teď je devětadvacetiletý útočník hráčem Jablonce a všichni čekají, co ještě předvede. 
 Torfiq Ali-Abubakar  Na soupisce Jablonce figuruje taky Torfiq Ali-Abubakar – dvacetiletý útočník z Ghany, který si během podzimu připsal první tři ligové starty. Dohromady odehrál jen třicet minut a neměl moc příležitostí k tomu, aby něco ukázal, na severu Čech ale ví, že je v něm zajímavý potenciál. Během podzimu totiž nastoupil taky k 13 duelům za třetiligovou rezervu a na kontě má už sedm zásahů. 
 Lukáš Juliš   Pozor, ve hře může být ještě příchod jedené posily! V zákulisí se totiž spekulovalo o možném stěhování Lukáše Juliše, který je hráčem Sparty. Ovšem zatímco loni se blýskl dvanácti góly, na podzim si v lize připsal jen dva starty a moc prostoru zřejmě nedostane v konkurenci Hložka, Čvančary, Pulkraba a Minčeva ani na jaře. Proto se nabízí hostování - v Jablonci? 
5
Fotogalerie

Jablonec má úplně nový útok. Kdo na severu může nahradit Čvančaru s Doležalem?

Tomáš Čvančara je ve Spartě, Martin Doležal zamířil do Polska. Jablonec přišel během zimy o oba útočníky, za které musel najít náhradu.

Jablonec měl na podzim nejhorší ofenzivu ze všech ligových týmů. Severočeši dali pouze 14 branek, přičemž o rovnou polovinu z nich se postarali Čvančara (5 golů) s Hubníkem (2 góly). Ti už jsou ale pryč, a tak za ně kouč Petr Rada musel najít náhradu. Koho má nyní k dispozici? A kdo může ještě dorazit? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 6

Jan Silný 

profimedia-0552138146.jpg

Pamatujete na druholigové brněnské derby mezi Líšní a Zbrojovkou? Byl to právě Jan Silný, kdo zneškodnil jednoho z výtržníků. Během podzimu ale taky zaujal osmi góly, což mu zajistil ligové angažmá. Jablonec poslal za šestadvacetiletého útočníka do Líšně dva miliony korun a od Silného si na severu Čech hodně slibují. Že by to mohlo fungovat, Silný ukázal v přípravě proti Lokomotivu Moskva, jemuž dal jeden gól. 

Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Davis Ikaunieks 

profimedia-0614700532.jpg

V sezoně 2016/17 dal tehdejší útočník Jihlavy devět ligových branek. V dalším ročníku přidal ještě o jednu trefu víc a spekulovalo se o jeho odchodu na nejprestižnější tuzemské adresy. Davis Ikaunieks nakonec zamířil do Jablonce, jenže ve třinácti startech nedal ani jeden gól. Neprosadil se poté ve Zlíně ani v Mladé Boleslavi, za kterou loni odehrál deset zápasů. Teď je osmadvacetiletý lotyšský forvard zpátky v Jablonci – jak se mu povede? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Václav Kadlec 

profimedia-0658241181.jpg

Býval označován za jeden z největších talentů českého fotbalu. Zahrál si německou Bundesligu, byl v reprezentaci, jeho kariéru ale provázely zdravotní problémy, které bývalý sparťanský klenot donutily před necelýma dvěma lety ukončit kariéru. Ovšem už na podzim byl Kadlec zpátky a připsal si dva starty za Mladou Boleslav. Teď je devětadvacetiletý útočník hráčem Jablonce a všichni čekají, co ještě předvede. 

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Torfiq Ali-Abubakar 

profimedia-0644470015.jpg

Na soupisce Jablonce figuruje taky Torfiq Ali-Abubakar – dvacetiletý útočník z Ghany, který si během podzimu připsal první tři ligové starty. Dohromady odehrál jen třicet minut a neměl moc příležitostí k tomu, aby něco ukázal, na severu Čech ale ví, že je v něm zajímavý potenciál. Během podzimu totiž nastoupil taky k 13 duelům za třetiligovou rezervu a na kontě má už sedm zásahů. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Lukáš Juliš 

profimedia-0627139903.jpg

Pozor, ve hře může být ještě příchod jedené posily! V zákulisí se totiž spekulovalo o možném stěhování Lukáše Juliše, který je hráčem Sparty. Ovšem zatímco loni se blýskl dvanácti góly, na podzim si v lize připsal jen dva starty a moc prostoru zřejmě v konkurenci Hložka, Čvančary, Pulkraba a Minčeva nedostane ani na jaře. Proto se nabízí hostování - v Jablonci? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud