Jablonec má dvě posily, ale láká další. Které hráče vábí na Evropskou ligu?

Jablonec prožil parádní fotbalové jaro a v konečné tabulce vybojoval třetí místo. To Baumit posílá přímo do základní skupiny Evropské ligy. Je otázkou, jaký tým do něj vstoupí, boss Miroslav Pelta totiž řeší příchody i odchody.

Bez názvu.jpg

Jablonec opustil Luděk Pernica a zájem je i o další. V hledáčku elitních domácích klubů je třeba Lukáš Masopust, Michal Trávník či Jaroslav Zelený. Na severu Čech ale nezahálí a hledají nové posily. Pelta už získal Tomáše Břečku ze Slovácka a Miloše Kratochvíla z Plzně. Jména tří dalších zajímavých hráčů, kteří by mohli posílit Jablonec, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Rafael Acosta

Rafael Acosta.jpg

Zbrojovka sice spadla z první ligy, Rafael Acosta by se ale v nejvyšší soutěži mohl udržet. Sedmadvacetiletý záložník, jenž do jihomoravského klubu přišel na konci ledna, stihl zaujmout dobrými výkony a na jaře dal dvě branky. Další by uruguayský křídelník mohl střílet v jabloneckém dresu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Jakub Hora

Jakub Hora Teplice.jpg

Působil v Plzni, hrál za Slavii a od roku 2015 je v Teplicích. Ofenzivní záložník, který před zraněním hrál v reprezentační formě, do letošního ročníku zasáhl až v 17. kole, od té doby už však ani jednou nechyběl v základní sestavě. Na jaře dal dvě branky a znovu se dostal do velmi dobré formy. Teď okolo něj krouží Jablonec.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 4

David Hovorka

David Hovorka Sparta.jpg

Jablonec přišel o Luďka Pernicu, který zamířil do Plzně, mohl by za něj ale získat kvalitní náhradu. Nahlas se totiž spekuluje o příchodu Davida Hovorky, který letos odehrál 19 zápasů za Spartu.

Zatímco na podzim patřil ke klíčovým hráčům rudé družiny a měl pevné místo uprostřed obranné řady, na jaře byl v základu jen čtyřikrát. Na Letné s jeho výkony nebyli příliš spokojeni a hledají náhradu. Přesun do Jablonce by mu mohl pomoct.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud