Jaroslav Zelený  Osmadvacetiletý univerzál v Jablonci hostuje ze Slavie, kde se nedokázal nastálo prosadit do základní sestavy. Zato v Jablonci, kde už působil předtím, se rychle našel a opět se dostal do herní pohody. Jaroslav Zelený, jenž dal letos tři branky, má pevné místo v sestavě a ve statistice vyhraných ofenzivních soubojů je třetím nejlepším hráčem celé ligy.   Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Jakub Považanec  Nikdo jiný z kádru Jablonce letos nezasáhl do více zápasů než on. Jakub Považanec má na kontě 27 startů, přičemž na jaře nechyběl na hřišti ještě minutu. Třicetiletý záložník, okolo něhož dříve kroužila i Plzeň, má na kontě tři góly a dvě asistence.  Foto: Beranek / CNC / Profimedia
 Vojtěch Kubista  Mezi klíčové hráče Jablonce patří také Vojtěch Kubista. Osmadvacetiletý záložník, jenž za Jablonec odehrál 139 ze svých 140 ligových zápasů, se vypracoval v důležitou postavu severočeského týmu a letos zažívá také svou nejproduktivnější sezonu. Do statistik se zapsal už čtyřmi góly a přidal i jednu nahrávku. Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia
 Ivan Schranz  Sedmadvacetiletý slovenský útočník se dříve zkoušel prosadit i ve Spartě, na Letné ale neuspěl. Hrával za Duklu, loni dal devět gólů v dresu Českých Budějovic a letos pálí ostrými v Jablonci. Na kontě má už deset branek, prosadil se v obou posledních duelech proti Spartě i Plzni a nakoukl taky do slovenské reprezentace.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Jablonec bojuje o senzaci. 5 hráčů, kteří mohou dovést tým trenéra Rady do Ligy mistrů

O ligovém titulu je jasno. Ovšem o druhé místo za Slavií, ze kterého vede cesta do Ligy mistrů, se strhne ještě pořádný boj. Ve hře je i Jablonec.

Druhé místo aktuálně drží Sparta. Ovšem na dostřel je Jablonec se Slováckem a malou šanci má taky ještě Plzeň. Zůstaňme ale u Jablonce, který pod vedením trenéra Petra Rady prožívá výbornou sezonu a útočí na obrovský úspěch. Jména pěti hráčů, kteří severočeský tým mohou dovést na druhý flek, a tedy i do Ligy mistrů, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jan Hanuš 

Jan Hanuš Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jablonec má na soupisce zkušeného Vlastimila Hrubého, v současné době ale v prostoru mezi třemi tyčemi vládne Jan Hanuš. Dvaatřicetiletý gólman, jenž prošel Slavií, Hradcem Králové či Jihlavou, v tomto ročníku zasáhl už do dvaceti zápasů a vychytal v nich šest čistých kont. Jedním z nich před pár dny pomohl i k výhře nad Spartou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaroslav Zelený 

Jaroslav Zelený Jablonec 2 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý univerzál v Jablonci hostuje ze Slavie, kde se nedokázal nastálo prosadit do základní sestavy. Zato v Jablonci, kde už působil předtím, se rychle našel a opět se dostal do herní pohody. Jaroslav Zelený, jenž dal letos tři branky, má pevné místo v sestavě a ve statistice vyhraných ofenzivních soubojů je třetím nejlepším hráčem celé ligy.  

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Považanec 

Jakub Považanec Jablonec Beranek CNC Profimedia.jpg

Nikdo jiný z kádru Jablonce letos nezasáhl do více zápasů než on. Jakub Považanec má na kontě 27 startů, přičemž na jaře nechyběl na hřišti ještě minutu. Třicetiletý záložník, okolo něhož dříve kroužila i Plzeň, má na kontě tři góly a dvě asistence. 

Foto: Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Kubista 

Vojtěch Kubista Jablonec Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Mezi klíčové hráče Jablonce patří také Vojtěch Kubista. Osmadvacetiletý záložník, jenž za Jablonec odehrál 139 ze svých 140 ligových zápasů, se vypracoval v důležitou postavu severočeského týmu a letos zažívá také svou nejproduktivnější sezonu. Do statistik se zapsal už čtyřmi góly a přidal i jednu nahrávku.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý slovenský útočník se dříve zkoušel prosadit i ve Spartě, na Letné ale neuspěl. Hrával za Duklu, loni dal devět gólů v dresu Českých Budějovic a letos pálí ostrými v Jablonci. Na kontě má už deset branek, prosadil se v obou posledních duelech proti Spartě i Plzni a nakoukl taky do slovenské reprezentace. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud