Ital je stále bez práce. 3 kluby, se kterými po konci ve Spartě koketoval Andrea Stramaccioni

Na jeho éru na Letné nevzpomíná nikdo rád. Je to už rok, co Andrea Stramaccioni dostal padáka a jeho mise ve Spartě skončila. Od té doby je bez práce.

Stramaccioni měl vize, ve Spartě chtěl nastartoval zahraniční cestu a z klubu udělat silný evropský tým. Výsledky i výkony však byly děsivé, navíc proinvestoval spoustu milionů korun za posily, a tak před rokem skončil. Od té doby okolo něj kroužily tři kluby – najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Aston Villa

Andrea Stramaccioni Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Snem většiny hráčů je dostat se do Premier League a pro trenéry platí do stejné. Do Anglie neměl daleko ani Stramaccioni, jenž byl v kontaktu s Aston Villou. O jeho působení v klubu se spekulovalo už před rokem a toto téma bylo znovu aktuální v průběhu letošního ročníku. Tradiční ostrovní celek, který působí ve druhé anglické lize, ale vsadil na Deana Smithe.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Neftči Baku

Andrea Stramaccioni.jpg

Stramaccioni si mohl vyzkoušet i jiné zajímavé angažmá. Na svou lavičku ho totiž lákalo ázerbájdžánské Baku. Už ve Spartě si přišel na zajímavé peníze, v Neftči by si ale rozhodně nepohoršil. Údajně měl na stole konkrétní nabídku, tu měl ale smést ze stolu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Udinese Calcio

Andrea Stramaccioni 2.jpg

Třiačtyřicetiletý Ital se mohl vrátit i na místo, které dobře zná. V Udinese totiž už rok působil. Na lavičku týmu usedl v roce 2014, s týmem ale skončil až šestnáctý a odešel. Klub, v němž působí i Antonín Barák, okolo Stramaccioniho údajně kroužil znovu, italský kouč je však i nadále bez práce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud