Investice, co se nevyplatily. 3 hráči nemají ve Slavii místo, hledají hostování

Slavia byla na přestupovém trhu znovu aktivní a přivedla několik nových hráčů. Soupiska týmu z Edenu je plná až k prasknutí a je jasné, že někdo bude muset z kola ven. Poroučet se budou i nedávné posily.

getfile.aspx.jpg

Slavia bude hrát kvalifikaci o Ligu mistrů, má jistou účast v evropských pohárech, a tak potřebuje mít k dispozici široký kádr. Pro některé hráče, do nichž zároveň hodně investovala, už v něm ale nebude místo a klub pro ně hledá hostování. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Gino van Kessel

Gino van Kessel Slavia.jpg

Do Slavie přišel před rokem z Trenčína za tehdy rekordních 35 milionů korun. V Edenu si od něj hodně slibovali, opak byl však pravdou. V základní sestavě byl naposledy v sedmém kole, pak přidal ještě dvacet minut a více si už neškrtl.

V zimě odešel na hostování do Polska, ovšem ani v Gdaňsku se neprosadil. Nedávno se spekulovalo o jeho hostování ve Zlíně, rychlonohý Van Kessel ale do Baťova města nezamíří. Zatím se neví, kde bude hrát, jisté ale je, že na něm Slavia hodně prodělá.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jasmin Ščuk

Jasmin Ščuk Slavia.jpg

Defenzivní záložník z Bosny a Hercegoviny přišel do Edenu před rokem a půl z Mladé Boleslavi. Slavia za něj nemusela platit, Jasmin Ščuk totiž dorazil jako volný hráč. V pražském klubu se ale příliš neprosadil, v loňské sezoně sice zasáhl do 17 duelů, v základní sestavě byl však jen čtyřikrát.

V úvodním duelu letošního ročníku s Teplicemi odehrál 79 minut, bylo to ale spíše proto, že kouč Šilhavý šetřil klíčové opory. Laso mu hází ze Zlína, který potřebuje nahradit zraněného Petra Jiráčka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Slavia.jpg

Bylo trochu překvapením, když za něj Slavia zaplatila v zimě Jablonci okolo 15 milionů korun. Stanislav Tecl ale příliš nepřesvědčil, nevybojoval si stálé místo v sestavě a gólově se prosadil až v závěrečném kole, v němž se trefil dvakrát.

Letos zatím nedostal šanci a je jasné, že s ním Slavia už nepočítá. Velký zájem má Zlín, spekulovalo se o zahraničí, favoritem na zisk jeho služeb je však Jablonec, který by jej mohl získat na hostování.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud