Dominik Holec - Do Sparty přišel ze slovenské Žiliny, kde byl jasnou brankářskou jedničkou. Na Letné se chtěl porvat o místo mezi třemi tyčemi s Milanem Hečou, zatím se však do brány ještě nedostal. Zkušenosti sbírá jen ve sparťanské rezervě. Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Čelůstka - Bývalý bek Slavie či Zlína přišel do Sparty z tureckého Antalyasporu. Na Letné rychle začal plnit to, co se od něj čekalo a stal se lídrem zadních řad, stejně jako v reprezentaci. Přesně takového stopera trenér Václav Kotal potřeboval. Aktuálně je však zraněný. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 David Pavelka - Devětadvacetiletý David Pavelka se vrátil do míst, která dobře zná. Ovšem zatímco před lety se ve Spartě neprosadil, nyní si od něj hodně slibují. Reprezentační záložník dorazil v poslední možnou chvíli z turecké Kasimpasy a na Letné by se měl ihned postavit do základní sestavy. Foto: Profimedia.cz
 Ladislav Krejčí - Osmadvacetiletý Ladislav Krejčí před čtyřmi lety odešel ze Sparty do italské Boloni. Od té doby se několikrát spekulovalo o jeho návratu, ke kterému došlo v létě. Výhodou Krejčího je, že může nastoupit jak na kraji zálohy, tak i v obraně. V dosavadních čtyřech startech dal gól a přidal dvě nahrávky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Inventura sparťanských posil: Holec zatím nechytá, z Čelůstky je lídr. Co Pavelka?

Sparta v průběhu přestupního období přivedla pět nových posil. Ne všichni ale mají takovou pozici, jakou čekali.

Ondřej Čelůstka Krejčí Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pryč jsou ty časy, kdy Sparta kupovala zbytečné a drahé cizince. Letenští si letos dali na výběru posil hodně záležet a v minulých týdnech a měsících přivedli pět nových hráčů. Jak se jim zatím (ne)vede? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Dominik Holec

Dominik Holec Sparta.jpg

Do Sparty přišel ze slovenské Žiliny, kde byl jasnou brankářskou jedničkou. Na Letné se chtěl porvat o místo mezi třemi tyčemi s Milanem Hečou, zatím se však do brány ještě nedostal. Zkušenosti sbírá jen ve sparťanské rezervě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý bek Slavie či Zlína přišel do Sparty z tureckého Antalyasporu. Na Letné rychle začal plnit to, co se od něj čekalo a stal se lídrem zadních řad, stejně jako v reprezentaci. Přesně takového stopera trenér Václav Kotal potřeboval. Aktuálně je však zraněný.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Pavelka

David Pavelka Brazílie.jpg

Devětadvacetiletý David Pavelka se vrátil do míst, která dobře zná. Ovšem zatímco před lety se ve Spartě neprosadil, nyní si od něj hodně slibují. Reprezentační záložník dorazil v poslední možnou chvíli z turecké Kasimpasy a na Letné by se měl ihned postavit do základní sestavy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ladislav Krejčí

Ladislav Krejčí I 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý Ladislav Krejčí před čtyřmi lety odešel ze Sparty do italské Boloni. Od té doby se několikrát spekulovalo o jeho návratu, ke kterému došlo v létě. Výhodou Krejčího je, že může nastoupit jak na kraji zálohy, tak i v obraně. V dosavadních čtyřech startech dal gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Martin Minčev

Martin Minčev Sparta Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednou z letních posil Sparty je i devatenáctiletý bulharský reprezentant Martin Minčev, jenž může nastoupit jak na kraji zálohy, tak na křídle i hrotu sestavy. Ve Spartě si od něj do budoucna hodně slibují, Minčev ale zatím odehrál jen 16 minut zápasu se Zlínem.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud