Aiham Ousou  Kapitán švédské jednadvacítky dorazil do Edenu spíše jako sázka do budoucna. Čekalo se, že z Edenu odejde na hostování, nakonec se ale udržel v kádru a ve Slavii nejspíš zůstane. Ondřeje Kúdelu totiž trápí po Karviné zdravotné problémy a David Zima je na odchodu do Itálie. Jednadvacetiletý Aiham Ousou odehrál v neděli v Karviné svůj první ligový poločas. Vyfasoval jednu žlutou kartu a ve druhé půli jej nahradil Ibrahim Traoré. 
 Ubong Ekpai  Bývalý hráč Plzně se v Edenu objevil docela nečekaně. Trenér Trpišovský jej ale velmi dobře znal z Liberce a věděl, co od něj čekat. Pětadvacetiletý nigerijský křídelník si v současné době drží místo v základní sestavě a v posledním utkání proti Karviné si připsal i první asistenci v sešívané dresu. Dal i jeden gól v utkání s Legií a v Edenu s ním zatím mohou být spokojeni. Sázka na Ubonga Ekpaie se vyplácí. 
 Mads Emil Madsen  Slavia ho sledovala už déle a nakonec také jeho příchod dotáhla do zdárného konce. Mads Emil Madsen stál okolo jednoho milionu eur a v Edenu si od něj hodně slibují. Třiadvacetiletý dánský záložník, jenž dorazil jako náhrada za zraněného Lukáše Provoda, toho ale zatím moc neukázal. Na kontě má jen 25 odehraných minut, které posbíral v duelech s Mladou Boleslaví a Karvinou. 
 Srdjan Plavšič  Sága, která se táhla závěrem uplynulé sezony, nakonec podle očekávání skončila odchodem Srdjana Plavšiče ze Sparty do Slavie. V Edenu se ihned postavil do základní sestavy, jenže v lize stihl pouze zápasy proti Teplicím a Zlínu a pak se zranil. Od té doby je mimo hru, v odehraných duelech toho ale zatím moc neukázal. Pětadvacetiletý srbský rychlík bude muset přidat. 
7
Fotogalerie

Inventura slávistických posil. Nula u Plavšiče, trefa s Ekpaiem i skvělý Schranz

Slavia byla v létě aktivní na přestupovém trhu a do Edenu přivedla sedm nových hráčů. Všichni, s výjimkou Aleše Mandouse, už byli v akci.

Slavia v neděli v Karviné utrpěla první ligovou ztrátu v této sezoně. Daleko horší je ale počínání na evropské scéně, kde svěřenci trenéra Trpišovského nezvládli boj o Ligu mistrů ani Evropskou ligu a čeká je tak boj v Konferenční lize. Sešívaný kádr zkrátka v současné době není v ideálním rozpoložení. A jak se (ne)vede sedmi letním posilám? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 8

Aleš Mandous 

Aleš Mandous Slavia.jpg

Ligová bilance: 0 zápasů 

Ondřej Kolář zůstal ve Slavii, v úvodu sezony ale chybuje – jako například v Teplicích, proti Ferencvárosi nebo polské Legii. Přesto dostal důvěru a mezi třemi tyčemi zůstal. V Karviné však dostal další tři branky a navíc se u něj objevily i zdravotní problémy. Dostane už po reprezentační pauze šanci Aleš Mandous, jenž dorazil během léta z Olomouce? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Aiham Ousou 

Aiham Ousou Slavia Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Ligová bilance: 1 zápas 

Kapitán švédské jednadvacítky dorazil do Edenu spíše jako sázka do budoucna. Čekalo se, že z Edenu odejde na hostování, nakonec se ale udržel v kádru a ve Slavii nejspíš zůstane. Ondřeje Kúdelu totiž trápí po Karviné zdravotné problémy a David Zima je na odchodu do Itálie. Jednadvacetiletý Aiham Ousou odehrál v neděli v Karviné svůj první ligový poločas. Vyfasoval jednu žlutou kartu a ve druhé půli jej nahradil Ibrahim Traoré. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 8

Ubong Moses Ekpai 

Ubong Ekpai Slavia.jpg

Ligová bilance: 4 zápasy/1 asistence 

Bývalý hráč Plzně se v Edenu objevil docela nečekaně. Trenér Trpišovský jej ale velmi dobře znal z Liberce a věděl, co od něj čekat. Pětadvacetiletý nigerijský křídelník si v současné době drží místo v základní sestavě a v posledním utkání proti Karviné si připsal i první asistenci v sešívané dresu. Dal i jeden gól v utkání s Legií a v Edenu s ním zatím mohou být spokojeni. Sázka na Ubonga Ekpaie se vyplácí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Mads Emil Madsen 

Mads Madsen Dánsko.jpg

Ligová bilance: 2 zápasy 

Slavia ho sledovala už déle a nakonec také jeho příchod dotáhla do zdárného konce. Mads Emil Madsen stál okolo jednoho milionu eur a v Edenu si od něj hodně slibují. Třiadvacetiletý dánský záložník, jenž dorazil jako náhrada za zraněného Lukáše Provoda, toho ale zatím moc neukázal. Na kontě má jen 25 odehraných minut, které posbíral v duelech s Mladou Boleslaví a Karvinou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Srdjan Plavšič 

Srdjan Plavšič Slavia.jpg

Ligová bilance: 2 zápasy 

Sága, která se táhla závěrem uplynulé sezony, nakonec podle očekávání skončila odchodem Srdjana Plavšiče ze Sparty do Slavie. V Edenu se ihned postavil do základní sestavy, jenže v lize stihl pouze zápasy proti Teplicím a Zlínu a pak se zranil. Od té doby je mimo hru, v odehraných duelech toho ale zatím moc neukázal. Pětadvacetiletý srbský rychlík bude muset přidat. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Slavia Dominik Bakes  CNC  Profimedia.jpg

Ligová bilance: 5 zápasů/5 gólů, 2 asistence 

Zatím nejlepší slávistická posila. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant odehrál parádní sezonu už loni v Jablonci, kterému pomohl třinácti góly, a střelecké kopačky si s sebou vzal i do Edenu. Ivan Schranz dal hattrick Teplicím, prosadil se taky proti Mladé Boleslavi a naposledy skóroval i v duelu s Karvinou. V sešívaných barvách se uvedl lépe, než se čekalo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Michael Krmenčík  

profimedia-0628939456.jpg

Ligová bilance: 1 zápas 

Angažmá v Bruggách mu nevyšlo a po hostování v řecké Soluni se v létě vrátil domů. O reprezentačního forvarda stála Sparta, osmadvacetiletý Michael Krmenčík ale nakonec zamířil do Slavie, kde zvýšil už tak vysokou konkurenci v útočných řadách. Do Edenu ale dorazil zraněný a v nedělním duelu s Karvinou si připsal první slávistickou ligovou dvacetiminutovku. Větší šanci dostane až po reprezentační pauze. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud