Indiáni zbrojí, ale musí nahradit opory. 3 klíčoví hráči, kteří odešli z Plzně

Indiáni zbrojí, ale musí nahradit opory. 3 klíčoví hráči, kteří odešli z Plzně

Indiáni zbrojí, ale musí nahradit opory. 3 klíčoví hráči, kteří odešli z Plzně

Plzeňský tým před začátkem nové sezony mohutně zbrojí a pohled na soupisku dává tušit, že by Indiáni měli patřit k favoritům celé soutěže. Bude však záležet na tom, jak se vypořádají s odchodem tří klíčových hráčů.

TBH.jpg

Plzeň získala mladého brankáře Miroslava Svobodu, ze zámoří přivedla Petra Straku a ulovila i zkušeného forvarda Milana Gulaše. Když k tomu připočteme několik dalších posil, tak se díváme na velmi silný tým. Indiáni se ale musí popasovat také s odchodem tří klíčových hráčů – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Lev

LEv.jpg

Ne náhodou se mu říká „železný muž.“ Vždyť Jakub Lev odehrál 312  zápasů v řadě a je extraligovým rekordmanem.

Narodil se v Plzni, se kterou v roce 2013 vybojoval historický titul a v jejímž kádru patřil k nejdůležitějším hráčům.

Loni v barvách Indiánů posbíral 34 kanadských bodů a dokonce odjel na světový šampionát. Na soupisku se sice nedostal, v Paříži byl ale s českým týmem až do samého konce. Krátce po tom šestadvacetiletý forvard potvrdil dohodu s Vítkovicemi, s nimiž podepsal víceletou smlouvu.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík ČR.jpg

V roce 2013 ho draftovalo Los Angeles, v NHL si ale dosud nezahrál. V uplynulých třech ročnících hájil barvy mateřské Plzně a v minulých dvou sezonách se stal nejlepším extraligovým střelcem. Následoval logický krok – přesun do KHL, kde se jednadvacetiletý forvard dohodl s Ufou. Autor 32 branek z uplynulé sezony, jenž má na kontě 18 startů v národním týmu, podepsal dvouletou smlouvu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Po odchodu Marka Mazance do Nashvillu se měl stát plzeňskou jedničkou  Lukáš Mensator. Toho ale z brány rychle vystrnadil Matěj Machovský, který se vypracoval do pozice jednoho z nejlepších extraligových gólmanů.

V roce 2016 dokonce odjel v roli trojky na světový šampionát a následně se zúčastnil kempu Detroitu. Ještě rok zůstal v extralize, teď však míří znovu do zámoří, s Red Wings se dohodl na roční smlouvě a pokusí se dostat do prvního týmu po bok Petra Mrázka. V Plzni ho nahradil Miroslav Svoboda.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud