Ihnačák je pryč, další cizinci přišli. 3 zahraniční posily hokejové Sparty

Ihnačák je pryč, další cizinci přišli. 3 zahraniční posily hokejové Sparty

Ihnačák je pryč, další cizinci přišli. 3 zahraniční posily hokejové Sparty

Je to už obehraná písnička. Sparta sice čeká na extraligový titul od roku 2007, do letošní sezony však půjde znovu v roli jednoho z favoritů soutěže. Pražský klub hodně dobře posílil a získal i tři cizince.

Spartu posílil Petr Zámorský, Tomáš Dvořák nebo Robert Říčka. Kabinu týmu naopak opustili Jan Buchtele, Michal Řepík či italský forvard Brian Ihnačák. Na soupisku pražského celku však přibyli jiní tři cizinci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Sami Aittokallio

Sami Aittokallio Colorado.jpg

Tomáš Pöpperle a Filip Novotný jsou pryč, Sparta místo nich přivedla novou brankářskou dvojici David Honzík a Sami Aittokallio. Právě pětadvacetiletý finský gólman se stal novou jedničkou týmu, který by měl dovést až na úplný vrchol. Bývalý mládežnický finský reprezentant, který odchytal dva zápasy za Colorado, dorazil do Sparty z finského Kärpätu. Bude úspěšnější než Pöpperle?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Alexander Reichenberg

Alexander Reichenberg.jpg

Pětadvacetiletý norský reprezentant, který loni odehrál 17 zápasů v národním týmu, je novou posilou do ofenzivy. V květnu startoval na premiérovém světovém šampionátu a připsal si tři kanadské body za dva góly a nahrávku.

Po sezoně opustil Storhamar, ve kterém strávil dva roky po přestupu z Lillehammeru, a zamířil do Sparty. V uplynulém ročníku posbíral celkově 39 kanadských bodů, pro Spartu by měl být přínosem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Vinny Saponari

Vinny Saponari.jpg

Sedmadvacetiletý americký útočník přišel z norského Frisk Akeru, jinak ale strávil celou kariéru v zámoří. V roce 2008 ho draftovala Atlanta, na řadu šel ve čtvrtém kole, nejslavnější ligu světa si ale nikdy nezahrál.

Několik let působil na farmě a před minulým ročníkem zamířil do Norska, kde posbíral 51 bodů v základní části, dalších 21 přidal v play-off a pomohl klubu k zisku stříbrných medailí. Vybojuje v Praze zlato?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud